reklama

 
banan webhosting

Zámky, parky a zahrady Německa

Myslíte si, že znáte Německo? Německá turistická centrála se vás pokusí přesvědčit, že se můžete mýlit - a to svým tematickým programem Zámky, parky a zahrady – romantické Německo. Pod tímto názvem totiž pro letošní rok hodlá zemi našich sousedů propagovat ve světě.

Kampaň kontinuálně navazuje na mediální kampaň z roku 2007, jejímž tématem bylo Německo – země umění a kultury, a poukazuje k rozmanitostem a pestrosti kulturního cestovního cíle Německo v souvislosti s fascinující přírodní krajinou.

Parky a zahrady
Již v současné době se zámky, parky a zahrady umístily mezi nejoblíbenějšími a nejatraktivnějšími cestovními cíli na horní příčce: kolem 20 milionů návštěvníků Německa ročně navštíví zámky a parky. Anglickou zahradu v Mnichově ročně navštíví 3 miliony hostů, zámek Neuschwanstein 1,3 milionu.

Zvláštní svědectví o bohatosti německé kulturní oblasti s jejími zámky a parky podávají mnohé pamětihodnosti, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Návštěvníky Německa nadchnou zámky, parky a zahrady všech epoch: barokní komplexy vypovídají o bohatství knížecích domů a dokumentují zahraničním hostům historické propojení s evropskámi královskými dvory, např. pokud se vydají podél prázdninové cesty Oranier-Route.

Nesčetné zahradní komplexy lákají k dlouhým procházkám a odpočinku v takzvaně umělecky aranžovaném prostředí: známými příklady jsou Dessausko-Wörlitzké zahrady – též na seznamu UNESCO, stejně jako Park knížete Pücklera v Bad Muskau a také zámecký park Belvedere ve Výmaru nebo květinový ostrov Mainau v Bodamském jezeře.

Muzea, kulturní pořady i web
Zámky, parky a zahrady v Německu ovšem neslouží pouze k ohlédnutí do minulosti. V mnohých případech jsou jejich součástí muzea, poskytují prostory pro zasedání nebo se stávají kulisou mnohých slavností a koncertů, divadelních představení, vystoupení souborů menších uměleckých forem. Některá zařízení mohou posloužit také jako hotely s ubytováním ve velkopanském stylu a výbornou kuchyní, často v nich najdete zámeckého pána, který vám udělá osobního hostitele.
Petra Hedorferová, předsedkyně představenstva DZT (Německá turistická centrála), konstatuje: „Vedle zdravotního turizmu jsou největším trendem mezinárodního cestovního ruchu kulturou motivované cesty. Především zaoceánské trhy jako USA, Japosnko a Čína mají enormní zájem o cesty za kulturou – čímž vzniká pro Německo velký potenciál.”

Web www.deutschland-tourismus.de umožňuje návštěvu německých zámků, parků a zahrad na vlastní oči. Panoramatický pohled v šíři 360°, více než 300 obrázků a vizuálních okružních cest ve vás probudí emoce a touhu po poznání. Dalším důležitým nástrojem je brožura „Zámky, parky a zahrady“, kterou je možné obdržet u všech 29 zahraničních zastoupení DZT v osmi jazykových variantách a do různých tematických skupin je v ní rozděleno více než 150 zámků, hradů a parků ze všech spolkových zemí a to v plné rozmanitosti. Formou jakési cesty časem - spojené s aktuálními rozhovory např. s hraběnkou Glorií von Thurn a Taxis, s lantkrabětem Moritzem Hesenským, jeho výsostí princem Ernstem Augustem z Hannoveru a Bettinou - hraběnkou Bernadotte af Wisborg – se prezentuje nejen historie, až po ostrov Mainau, a vyjde najevo, že toto téma vyvolává velkou fascinaci dodnes.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz