reklama

 
banan webhosting

Letenky za pár korun

Létání je v Evropě - a u nás doma obzvláště - stále ještě požadováno za tak trochu luxusní záležitost. Pokud pomineme služební cesty a turistické cesty do vzdálenějších destinací, pak se dá říci, že Evropané stále velmi často volí jiné cestovní prostředky - automobily, autobusy nebo vlaky. Pohled na létání se již několik let snaží změnit společnost easyJet, která nabízí některé letenky za velmi nízké ceny začínající na několika stovkách korun. I po přičtení letištních poplatků tak mohou vyjít na ceny srovnatelné nebo dokonce nižší než u pozemní dopravy.
 
V budoucnu se společnost easyJet hodlá více zaměřit na Českou republiku. Jako výsledek této snahy plánuje spuštění české internetové stránky, která se stane základem jejího dalšího růstu. V současnosti si 95 % zákazníků easyJetu rezervuje letenky právě prostřednictvím internetu, přičemž spuštění nové české internetové stránky tento poměr ještě zvýší a zároveň zjednoduší nákup letenek pro české zákazníky.
 
Nově jmenovaný ředitel společnosti easyJet pro Českou republiku Rafael Aragones v této souvislosti poznamenává, že: ""easyJetu se stále daří rozbíjet stará pravidla svazující Evropskou leteckou dopravu. Naše nejnižší ceny jsou teď ještě nižší a za kteroukoliv letenku letos zaplatíte mnohem méně než vloni. Smyslem existence easyJetu je snižovat ceny, jak jen to jde, a umožnit tak více lidem cestovat častěji, což je také důvod pro spuštění naší nové české internetové stránky.""
 
V současnosti nabízí easyJet letenky z Prahy především do Londýna a Bristolu, k dalším destinacím, kam byste se z našeho hlavního města jejími letadly brzy měli dostat patří Newcastle a Amsterdam. easyJet vloni přepravit mezi Prahou a Velkou Británií více než 400 000 lidí. Počet cestujících, které easyJet přepraví, má růst i v budoucnu, a to jak díky rozšíření nabídky spojů o další destinace, tak i díky nízkým cenám - nejlevnější letenka bude nově nabízena již za 325Kč (bez letištních poplatků).
 
V praxi cena záleží na tom, jak dlouho dopředu si letenku kupujete. My jsme zkoušeli zabookovat si letenku do Londýna na říjen 2003 a byla nám nabízena cena 1 225 Kč, ceny na lety konané již za měsíc však přišly již na více než dvojnásobek (2 725 Kč). Uvedené ceny platí pro jednosměrné lety, což je třeba zohlednit při koupi - většina leteckých společností totiž běžně udává ceny za letenky zpáteční.
 
(red)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz