reklama

 
banan webhosting

Vzhůru za sněhem

Zimní sezóna je v plném proudu, na horách jsou ideální sněhové podmínky a lyžařská střediska opět praskají ve švech. Možná, že už jste rozhodnuti, že právě příští víkend (týden) strávíte v některém z nich, ale možná, že se teprve rozhodujete. Pokud patříte k té druhé skupině, přinášíme vám několik šikovných odkazů na stránky, které vám s rozhodováním mohou pomoci. A koneckonců - i pokud už jste rozhodnuti, mohou pro vás být tyto informace užitečné. A nejen proto, abyste si ověřili, že jste se rozhodli správně.
 
Teplota, výška sněhové pokrývky a nový sníh - to je základní úhel pohledu, ze kterého se na české hory dívá server http://www.holidayinfo.cz - a právě zde můžete při plánování dovolené začít. Kromě uvedených informací zde naleznete i zprávy o sjezdových a běžeckých tratích v jednotlivých střediscích, informace horských služeb apod.
 
Odkazy na stránky jednotlivých českých horstev naleznete na přehledné mapě stránky http://www.ceskehory.cz . Na stejný web zamiřte i v dalších dvou případech - pokud míříte na Slovensko nebo pokud hledáte partnera (partnerku) na cestu. Nechybí tu totiž ani on-line seznamka.
 
Pokud vás jako první zajímá počasí - aktuální i předpověď - zamiřte na stránky http://www.meteopress.cz - v pravém sloupci si můžete vybrat horské středisko, které vás zajímá a za pár okamžiků se již v horní části obrazovky zobrazí příslušné informace. Pokud chcete nahlédnout do světa, můžete si zde vybrat i položku Evropská letoviska.
 
Informace o lyžařských střediscích ve světě pak naleznete především na adrese http://www.skiresort.de/welt/ - stačí kliknout na vybraný kontinent, pak na vlajku státu (u pohoří), který chcete navštívit, a následně na konkrétní horské středisko. Koncové stránky už patří přímo střediskům, takže nelze očekávat nějakou jednotnou strukturu, ale na většině z nich naleznete alespoň základní informace. Často ovšem nechybějí ani zprávy o aktuálním stavu sjezdovek, počasí, ubytování apod.
 
Pěkné zážitky na horách přeje redakce Bedekr.cz.

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz