reklama

 
banan webhosting

Perličky ze Špindlu

Špindlerův Mlýn měl údajně v loňském roce nejdelší lyžařskou sezónu ve střední Evropě, celosezónní lyžařskou permanentku Skiareálu tu lze letos poprvé koupit prostřednictvím internetu a pokud máte rádi lyžařské večery, pak můžete využít nabídky večerního lyžování i na 300 metrů dlouhé sjezdovce na Horních Mísečkách. Zajímají vás podrobnosti? Začněme třeba tou nejdelší sezónou: Začala v sobotu 17. listopadu 2001 provozem velkého vleku Doppelmayr na Horních Mísečkách a skončila po pěti a půl měsících tamtéž 1.května 2002. Vzhledem k poměrně časnému termínu Velikonoc končila podle dostupných informací většina alpských středisek sezónu týden nebo dva po nich a žádné nezačalo sezónu tak brzy.
 
A letošní sezóna? Už 5.listopadu 2002 začalo ve špindlerovském Skiareálu první zasněžování sjezdových tratí ve Svatém Petru, na Medvědíně i Horních Mísečkách. Aktuální informace lze denně získat na ČT 2 - PANORAMA, v teletextu str. 191 a na webu http://www.skiarealspindl.cz - zde jsou i obrázky z TV kamer.
 
Skiareál Špindlerův Mlýn mimochodem získal titul české TOP středisko s pětihvězdičkovým oceněním. V letošní zimní sezóně se navíc chystá několik změn k lepšímu. Rekonstruován je areál Hromovka, přičemž nástupní stanice třísedačkové lanové dráhy Tatrapoma je v těsné blízkosti městského velkokapacitního parkoviště. Terénně upravena byla 1 100 metrů dlouhá, červená sjezdová trať. V celé své délce je vybavena technickým zasněžováním a osvětlením 20 -100 LUX - vhodným i pro závody FIS. Prostory jsou ozvučeny.
 
Hromovka (v centru města) se nově pro letošní zimní sezónu stává místem večerního lyžování. Denně od 18.00 -21.00 hod. Cena večerní permanentky: dospělý 200 Kč,
 
děti + senioři 150 Kč. V úterý a čtvrtek si můžete podobnou zábavu užít v Horních Mísečkách. Cena 80 Kč je jednotná pro dospělé, děti i seniory.
 

 

 
Permanentky
 
Cena celosezónní nepřenosné permanentky - pouze k dennímu lyžování 6000 Kč,
 
při nákupu do 30.11.2002. Od 1.prosince 2002 cena 6500 Kč. Cena celosezónní permanentky pro denní + večerní lyžování je při nákupu do 30.11. 2002 8000 Kč. Od 1.prosince 2002 ji pořídíte za 8 500 Kč.
 
Letos poprvé je také možné koupit celosezónní lyžařskou permanentku Skiareálu prostřednictvím internetu. Objednávkový formulář získáte na webových stránkách http://www.skiarealspindl.cz - k němu musíte přiložit fotografii formátu na OP a zaslat poštou na adresu SKIAREÁL Špindlerův Mlýn,a.s., PSČ 543 51 Špindlerův Mlýn č.p.281 nebo můžete vše v elektronické podobě. Kontaktní e-mail je: skiareal@skiareal.cz. Permanentky budou zájemcům zaslány na dobírku, k ceně bude připočteno poštovné a balné cca 150 Kč.
 

 
Netradiční prvenství
 
Špindlerův Mlýn měl v loňském roce nejdelší lyžařskou sezónu ve střední Evropě. Začala v sobotu 17. listopadu 2001 provozem velkého vleku Doppelmayr na Horních Mísečkách a skončila po pěti a půl měsících tamtéž 1. května 2002. Vzhledem k poměrně časnému termínu Velikonoc končila většina alpských středisek sezónu týden nebo dva po nich. Jen málo jich vydrželo do 1.května 2002, v Oberstdorfu lyžovali dokonce do 4. května, ale v žádném z alpských středisek nezačali tak brzy jako právě ve Špindlerově Mlýně.
 
V celkovém součtu trvání sezóny tak středoevropský evropský primát patří právě Skiareálu. Důvodem jsou nejen příznivé přírodní podmínky s výhodnou polohou Horních Míseček na závětrné straně (přestože jde o svahy jižní až jihovýchodní), ale především kvalitní zasněžování s dostatkem studené labské vody a pravidelná úprava běžeckých i sjezdových tratí. Zdánlivě snadné činnosti - nastříkat technický sníh a spolu s přírodním ho "urolbovat" - obsahují mnoho jemných profesionálních fines, které ve spojení s pečlivostí a spoustou noční práce - znamenají i v našich nevysokých horách skoro půlroční lyžařskou sezónu.
 

 
100. let založení spolku zimních sportů ve Špindlerově Mlýně
 
A ještě jedna historická zajímavost a informace o letošních sportovních akcích: Před sto lety, v roce 1902, byly v tehdejším Spindelmühle uspořádány první závody, které se jako "sportovní svátky" proslavily daleko za hranicemi Krkonoš. Od té doby, nejenom že uteklo v Labi moře vody, ale v průběhu celého století byly na území Špindlerova Mlýna četnými místními i přespolními organizátory pořádány stovky lyžařských závodů.
 
V průběhu letošní zimní sezóny míří na sjezdovky Skiareálu mnoho špičkových sportovců. Připomeňme v prosinci 2002 Světový pohár Masters a Evropský pohár v alpských disciplínách, v březnu 2003 Světový pohár v akrobatickém lyžování, v prosinci 2003 Světový pohár žen v alpském lyžování.
 
(red)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz