reklama

 
banan webhosting

Zveme vás na DOVOLENOU

Počasí nás letos již od září přesvědčuje, že léto je to tam, ale to rozhodně není důvod zůstat doma za pecí. Blíží doba zimních dovolených - a vyrazit se dá nejen na hory, ale také za teplem. Máme pro vás několik tipů - kromě zajímavých míst vás chceme upozornit také na naši právě spuštěnou službu Prodej zájezdů on-line. A v následujícím textu se rovněž vrátíme k naší poslední soutěži. Dozvíte se, kdo získal hlavní cenu. Takže: Vzhůru do Francie, do Krkonoš, do Egypta, do Thajska, na stovky míst, které stojí za to zažít na vlastní kůži. A vzhůru k výsledkům naší soutěže.
 
Začněme naší horkou novinkou: Z pohodlí svého domova (kanceláře, internetové kavárny) si nyní můžete snadno objednat zájezd na adrese http://zajezdy.bedekr.cz . Tuto službu jsme připravili ve spolupráci se serverem MojeDovolena.cz a věříme, že s ní budete spokojeni. Nabídka zájezdů je skutečně bohatá. Určitě nám dejte vědět, jak se vám líbí...
 
Ti, kdo už nám dali vědět - v tomto případě prostřednictvím zpráv ze svých cest - se stali účastníky naší podzimní soutěže o stolní hodiny (http://www.bedekr.cz/texty/948.html ). Výběr vítěze byl opět složitý, ze tří nejlepších jsme nakonec vylosovali Pavla Huňku (určitě si nenechte ujít jeho text Atlantida 3 500 let poté na adrese http://www.bedekr.cz/texty/967.html .
 

 
Kam se podívat
 
A teď už pojďme za slíbenými tipy na zimní dovolenou. V říjnu je skvělou volbou pro poznávací cestu návštěvu severní Afriky. I proto právě v tomto období pořádá řada cestovních kanceláří cesty do Maroka, Tuniska, Libye nebo Egypta, případně ještě doplněné o návštěvu Izraele. Můžete se vydat i do Turecka, Sýrie nebo Iráku, případně ještě dále na východ, do Pákistánu a Indie. V řadě míst, která v tomto období navštívíte, by vám letní horké počasí znepříjemňovalo vychutnávání všech navštívených památek i krás okolní přírody. V říjnu už toto nebezpečí hrozí podstatně méně.
 
: V listopadu a v prosinci byste měli zaostřit na jihovýchodní Asii, k oblíbeným destinacím patří i Austrálie, Nový Zéland, Brazílie, Peru. Záleží na tom, co máte raději: horský prales, safari, koupání v Karibiku, hory, divokou přírodu nebo snad buddhistické chrámy?
 
Ve většině výše zmíněných zemí můžete pobývat za skutečně příznivé ceny. A pokud budete ochotni smlouvat, pak jistě výhodně nakoupíte i nějaký ten suvenýr. V Egyptě, Thajsku, Tunisku, Turecku a v mnohých dalších zemích jsou vystavené ceny spíše pro legraci. Nákup klidně začněte otázkou: ""tahle cena nepatří k tomuhle malému džbánku, že ne?"" a až se vás zeptají, kolik dáte, vydělte cenu třema nebo čtyřmi. Skončit nad polovinou původní ceny znamená, že jste se nechali dost obrat (ostatně prodavači zpravidla hned na začátku vysvětlí, že uváděná cena je pro němce a vám 20 procent sleví - taková sleva je však směšná, rozhodně na ní nepřistupujte). A jak poznáte, že cena sedí? Když budete odcházet z obchodu bez vybraného zboží, prodavač už vám nenabídne další slevu. Takto je dobré zjistit u jednoho obchůdku dolní mez a u druhého pak za ni koupit. Obecně se dá říci, že ona výjimečná usmlouvaná cena, kterou vám právě nabídli, bude platit i zítra, když se do obchodu vrátíte. Ale věřte: nejde jen o peníze. Smlouvání je vynikající zábava!
 

 
Zima v zimě
 
Podzimní a zimní období však samozřejmě není jen o cestování do teplých krajů. Milovníci zimních sportů již jistě netrpělivě očekávají větší nadílku sněhových vložek a nebo už se pomalu vydávají tam, kde ona nadílka již přišla.
 
Například v nejsevernější části Finska, v Laponsku, začíná zima už v říjnu a sníh tu přetrvává až do května. Až 200 dní (nebo spíše nocí) v roce tu můžete spatřit polární záři. Pokud vás zajímá, jaká šance je právě nyní, zamiřte na adresu http://solar.sec.noaa.gov/pmap/pmapN.html , kde žluto-červený pruh na mapě severní polokoule udává, kde právě je tento úžasný přírodní jev ke spatření. Podrobné informace o jednotlivých finských regionech i o možnostech jejich zimní návštěvy naleznete na (anglicky psaných) stránkách: http://www.finland-winter.com/ .
 
Podrobněji se zimnímu cestování za sněhem budeme věnovat v některém z příštích článků na Bedekr.cz.
 
(red)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz