reklama

 
banan webhosting

USA očima gaye

Spojené státy americké. Každý si pod tímto názvem představí Sochu svobody, Hollywood nebo McDonald's. Ano, tohle a mnoho dalších přívlastků má USA. Tato země se nachází v Severní Americe a oplývá skutečně řadou přírodních krás, míst, která jsou přitažlivá a hojně navštěvovaná. Příběh, který vám chci vyprávět, je ale o něčem jiném: Už před čtyřmi lety mě do USA zval můj americký kamarád. Tehdy jsem měl úlně jiné plány a návštěvu jsem stále odkládal. Až teprve minulý rok, když mě zase zval, řekl jsem mu, že ho rád navštívím...
 
Slíbil, že mi obstará práci v restauraci stejně, jako bydlení u něho. Rovněž mi vyhovovalo, že se můžu zdokonalit v angličtině. Jsem jedním z těch, kteří se do USA chtěli vždy podívat, byl to můj dávný dětský sen. Ihned jsem přikývl. Získat vízum nebyl problém a má cesta do "ráje", jak mnoho lidí na tuto zemi shlíží, se víc a víc přibližovala.
 
Z Prahy jsme společně odlétali v polovině července. Bylo parné letní ráno a my se vydali na letiště. Chtěl jsem tam strávit půl roku, ale měl jsem obavy, co všechno se může přihodit, proto jsem si stále kladl otázku, zda se mi tam bude líbit. Nebude mi smutno po rodině, kamarádech? Co když se tam do někoho zamiluji? To poslední se nakonec tak napůl i přihodilo. Nesmyslné otázky? Ale když odjíždíte někam tak daleko na delší dobu a zanecháváte po sobě něco nebo někoho, koho máte rád, jsou na místě.
 
Let trval okolo 18 hodin, ale i tak to byl pro mě velký zážitek, protož jsem vlastně letěl poprvé letadlem. Naše cesta směřovala do Columbusu ve státě Ohio, kde můj kamarád žije.l Po příletu do Bostonu, když jsem už stál na americké půdě, jsem měl zvlášní, ale příjemný pocit. Večer jsme konečně celí unavení dorazili na místo. Dům, ve které jsem bydlel, se nacházel nedaleko centra. Asi už dva měsíce tam bydlel jiný český kluk, které jsem znal od vidění z pražských gay podniků. Byl jsem moc rád, že je tady a že si občas můžu pokecat v češtině. Stali jsme se kamarády a za dobu mého pobytu jsme toho spostu zažili.
 

 
Práce a zábava
 
Další den jsem začal pracovat v jedné hezké italské restauraci jako číšník. Tady jsem také poznal mnoho zajímavých lidí, ať heterosexuály, gaye nebo lesbičky. Práce mě bavila, a když jsem odjížděl, měl jsem slzy v očích. Ale o práci psát nechci. Chtě bych napsat něco o amerických gayích. Jaká vlastně je americká homosexuální subkultura?
 
Ve městě Columbus, kde jsem žil, je gay populace velmi hustá a rozmanitá. Je to hlavní město státu Ohio a počet obyvatel je okolo šesti set tisíc, z toho zde žije asi 20 % homosexuálů. Několik desítek gay barů, diskoték a restaurací lákají svou příjemnou atmosférou a zajímavým interiérem. Za dobu svého pobytu jsem navštívil mnoho podniků a poznal spoustu zajímavých gayů. Samozřejmě jsem pak chodil tam, kde se mi to nejvíce líbilo, a cítil jsem se dobře.
 
Jestliže máte chuť si jen tak pokecat, nejlepším místem jsou bary jako Union Station, Havana nebo Kelly's. Jsou to fajn místa k seznámení, navázání nejrůznějších kontaktů a dobré nálady. V některých jsou instalována obrovská promítací plátna a můžete sledovat různé klipy a filmy s homosexuální tématikou. Většinou jsou to komedie, takže smích a dobrá nálada jsou na denním pořádku.
 
Když si budete chtít zatancovat, je tu nepřeberné množství diskoték. Na každé párty se schází jiné publikum. Nejraději jsem chodil do Wall Street, kde je publikum mladší a hrají tu ty největší hity. Kolem se procházejí nejkrásnější kluci většinou bez triček. Parket je plný a dá se sotva hnout. Další podobnou diskotékou je Acis, opět navštěvováno mladými, vytrénovanými gayi. Na výběr máte sladké blonďáčky, čokoládově zbarvené svalovce nebo nadržené Portorikánce. A třetí mou oblíbenou diskotékou byl Tradewings, kde se schází starší homosexuálové, oblečení v kůži, vojenských uniformách nebo s kovbojskými klobouky na hlavách. Hudba je tady fantastická.
 

 
Škatulkování
 
Jedno je na amerických gayích zajímavé. Vládne tady věkové škatulkování. Mladí gayové se schází s mladými, starší se staršími. Je zvykem, že mladík se nikdy nedává do řeči se starším gayem. Chce k sobě stejně starého nebo mladšího kluka. Se starším a ne příliš atraktivním gayem se málokdo "zahazuje".
 
Každý vyžaduje 100% krásu těla a co nejdelší penis. Všechno se točí kolem sexu a pudových záležitostí. Právě v Tradewings jsem se setkal se zajímavým člověkem. Jmenoval se Rick, bylo mu 40 let a přestěhoval se z New Yorku sem do Columbusu, ale svou vizáži a vitalitou na 40 vůbec nevypadal. Pokaždé když jsme se setkali, vyprávěl mi o rozdílech mezi gayi tady a v New Yorku. Zde v Columbusu jsou prý gayové velmi jednoduše založení, necestují, co se týče oblečení, jsou zaostalí, a co je nejhorší, při sexu málokdo používá kondomy. Přitom v USA je obrovská osvěta proti pohlavním nemocím, ale jako by to nikdo nevnímal. Naproti tomu v New Yorku jsou gayové temperamentnější, umějí se oblékat a uvědomují si, jak by jim nechráněný sex s cizí osobou mohl ublížit a změnit dosavadní život.
 
Rad jsem si s ním povídal. Byl to typ gaye, po kterém ostatní šíleli. Měl krásně vypracované tělo a byl velmi pritažlivý i ve svých 40 letech. Věk vůbec hraje v USA důležitou roli. S gayi, s kterými jsem se setkal, jsme vždy řešili věkový problém. Bylo jim 30 nebo 35 a připadali si hodně staří, báli se, že je chtít nikdo s tímto věkem nebude a zůstanou v životě sami.
 
Co se mentality týče, v kostce jsou Američané a zvlášť gayové velmi přátelští, vlídní a vždy usměvaví. Velmi složité a těžké je tady najít si partnera. Většina se zaměřuje na to, jak člověk vypadá a netoleruje sebemenší chybičku. Podle mého názoru tělesné vnady pro amerického gaye jsou přednější než vnady dušenví a je to škoda. Promiskuita je zde velmi vysoká, proto buďte při seznamování a sexu velmi opatrní.
 
Zajímavý je způsob, jak se seznamují anonymně. U nás jsou to například parky na Letné, tam za tímto účelem slouží parkoviště. Roje aut krouží po parkovišti a vyhlíží svou novou oběť. Když si jsou sympatičtí, popojedou k sobě blíž, otevřou okénko a malou chvíli si povídají. Když slovo dá slovo, společně se rozjedou do některé z temných uliček a tam se "vyřádí". Sex na veřejném místě, ať v autě nebo parku, je zákonem zakázán. Jestliže vás policisté přistihnou při této aktivitě, můžete být potrestáni až týdnem vězení.
 

 
Ještě pár slov
 
Jedna věc mě dost zaskočila. Ve většině amerických měst mají gay podniky otevřeno pouze do 2 hodin ráno, ale i to se liší stát od státu. My Evropané, co jsme zvyklí na skotačení do ranních hodin, jsme zklamáni. Ale neházejte flintu do žita. Existují tzv. "ater hour party", kde si můžete prodloužit svou dobrou náladu. Má to jen jeden háček. Podávají se tam jen nealkoholické nápoje. Americký zákon zakazuje podávání alkoholických nápojů po této hodině. V Columbusu je oblíbenou after party diskotékou klub Millennium.
 
Tak to byl ve zkratce můj půlroční pobyt v USA, odkud jsem si odvezl spoustu zážitků, zkušeností a zajímavých kontaktů. Vůbec této cesty nelituji, ale musím přiznat, že domů jsem se vracel hrozně rád. Těsně před odletem zpět do Čech jsem navštívil na Hawaji svého bývalého kolegu a kamaráda z restaurace, který tu žil. Strávil jsem na ostově Oahu nádherných čtrnáct dní a taky poznal, jak se žije gayům na jednom z Hawajských ostrovů.
 
Tomm Vrábel (soutěžní příspěvek)

 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz