reklama

 
banan webhosting

Jak draho je v Maďarsku

:Budapešť bývá někdy nazývána Paříží východní Evropy. Mnozí ji také přirovnávají k Praze, kterou označují za její sestru. Ať už s takovými tvrzeními souhlasíte nebo nikoli, Budapešť určitě stojí za návštěvu. Stejně jako další místa v Maďarsku. Otázkou je, na kolik vás ovšem taková cesta přijde.
 
Než se začneme bavit o penězích připomeňme některé oblíbené cíle cest za poznáním Maďarska. Vedle Budapešti (s jejím známým královským palácem nebo s Rybářskými baštami) je to rovněž jezero Balaton (se středisky Siófok, Szántódpuszta nebo Keszthely), které se nachází asi 100 km od hlavního města. Svou rozlohou cca 600 čtverečních kilometrů se řadí k největším v Evropě. A nesmíme zapomenout ani na Pécs (s řadou tureckých monumentů z dob nadvlády této říše) nebo na barokní Eger.
 
A teď už ke slíbeným penězům. Místní měnou je Forint. Ceny v Maďarsku jsou pro našince příjemné, nepříliš odlišné od těch českých. Bochník chleba tak pořídíte již od (po přepočtu) 15 Kč, litr mléka za podobnou částku, 1,5 litru balené vody za 10 Kč a v supermarketech i méně, stejné množství limonády za cca trojnásobek. 100 gramů sýra přijde na cca 20 Kč. V restauracích stejné kategorie jsou ceny o poznání vyšší než u nás.
 
Jako dopravní prostředek doporučují průvodci kromě vlastního automobilu jak vlaky, tak autobusy.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz