reklama

 
banan webhosting

Evropský festival čokolády

Milovníci čokolády pozor! Byla vyhlášena soutěž čokoládových receptů! Máte svůj osvědčený recept s čokoládou? Tak neváhejte a pošlete jej do portugalského Óbidos, kam bude začátkem listopadu pozváno 10 finalistů, aby své umění předvedlo před mezinárodní porotou. Evropská soutěž receptů z čokolády se v letošním roce uskuteční poprvé a bude součástí Evropského festivalu čokolády. Jedná se o jedinečnou akci v Evropě, kterou se rozhodlo zorganizovat malé středověké městečko Óbidos, ležící se necelých 100 km severně od Lisabonu.
 
Soutěže se může zúčastnit každý Evropan, profesionální cukrář či žena v domácnosti. Soutěží se pouze v orginálních receptech s čokoládou. Ty musejí být zaslány do 1. 9. 2002 do 17 hodin e-mailem do Óbidos, kde je zhodnotí mezinárodní porota složená ze současných i bývalých ředitelů hotelů: George McNeill (Marriott Marquis, New York), Helmut Ziebell (Ritz, Lisabon) a Werner Matt (Vienna Plaza, Vídeň).
 
Recepty by měly vyjadřovat vaši lásku k čokoládě v nejrůznějších formách: v dorty, biscuity, zmrzliny, koláče nebo jako hlavní jídlo. Pravidla jsou následující: recept musí mít čokoládu jako hlavní surovinu, musí být originální a obsahovat seznam všech surovin nezbytných na přípravu pro 4 osoby, včetně popisu postupu. Nezapomeňte uvést své jméno, bydliště, telefon a e-mail. Vybraní finalisté budou vyrozuměni do 1. 10. 2002. Všechny zaslané recepty mohou být v budoucnu využity Evropským festivalem čokolády v Óbidos, Portugalsko.
 
Ve dnech 8.-10.11.2002 se historické Óbidos stane "Evropským městem čokolády". V rámci festivalu předvedou své umění profesionální cukráři, budou organizovány semináře a ochutnávky čokoládových palačinek. Uskuteční se i soutěž ve vytváření soch z čokolády. V ulicích města budou organizovány ochutnávky známých evropských výrobců čokolády.
 
10 vybraných finalistů soutěže bude pozváno do Óbidos, aby zde svůj recept připravili. Jejich náklady na cestu a pobyt budou hrazeny organizátory. Všichni finalisté se stanou V.I.P. hosty Evropského festivalu čokolády.
 
Během festivalu bude otevřeno Muzeum čokolády v Óbidos. Ředitel festivalu Sandy Lesberg doufá, že milovníci čokolády se budou v portugalském Óbidos scházet každým rokem.
 
Recepty zasílejte na adresu: europeanchocolatefestival@cm-obidos.pt (jazyk, ve kterém mají být recepty napsány, není uveden, lze však doporučit jeden z dále zmíněných). Více informací (v angličtině, francouzštině, španělštině a portugalštině) najdete na: http://www.europeanchocolatefestival.com . Informace o městečku Óbidos: http://www.cm-obidos.pt .
 
Kateřina Kutnohorská

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz