reklama

 
banan webhosting

Tištěné mapy měst zdarma

     Chystáte se letos v létě na dovolenou? A strávíte její část v nějakém městě? Potom budete jistě potřebovat jeho mapu. A protože je skutečný mobilní přístup k internetu zatím spíše snem než realitou, budete asi potřebovat mapu papírovou. V tomto článku vám přinášíme tip, jak takovou mapu získat - a to úplně zadarmo. Zatím sice jen pro několik velkých světových měst - v budoucnu však přibudou další - i ve formě odkazů.
 
:       Na internetu dnes naleznete řadu stránek s mapami, jakmile si je však chcete vytisknout, většinou narazíte na problém. Buď mapa není čitelná nebo se skládá z příliš mnoha částí, které je potřeba buď vytisknout zvlášť nebo složitě upravovat v grafickém editoru. Oba tyto problémy se snaží vyřešit projekt AskMaps (http://www.askmaps.com ). Všechny jeho mapy se skládají pouze ze 4 částí, které lze snadno složit dohromady. Vždy je v nich zahrnuta nejdůležitější část města a písma i další grafika jsou zvoleny tak, aby byly dobře čitelné po vytištění na jakékoli tiskárně.
 

 
Je to česky
 
      Nelekejte se adresy s koncovkou .com. AskMaps hovoří řadou jazyků - a také česky a slovensky. (Dalšími jazyky jsou němčina, angličtina, francouzština, španělština, portugalština a polština.)
 
      V tomto okamžiku je největší slabinou AskMaps množství map - v době psaní tohoto článku si odtud bylo možno vytisknout mapy San Franciska, New Yorku a Londýna, nejnovějším přírůstkem byla Praha. Tvůrci map však slibují, že množství map rychle poroste - takže pokud míříte do jiných měst, máte i tak šanci, že zde svou mapu najdete. U každé mapy se budou tisknout také inzeráty na ubytování, restaurace a další služby v daném městě (v tomto okamžiku je ještě převážná část reklamních pozic volná). To můžete považovat za výhodu, pokud vás tyto informace zajímají, nebo za nutnou daň za to, že jsou mapy poskytovány zdarma.
 
      Na závěr ještě zmiňme, že mapy si lze z AskMaps nejen vytisknout, ale také objednat již vytištěné - a to e-mailem nebo telefonicky. Nutno ovšem poznamenat, že se taková objednávka poněkud prodraží - za vytištění a zaslání mapy si AskMaps účtují ne zcela malou sumu 10 dolarů. Pokud si však mapu vytisknete sami, nezaplatíte ani haléř (když nepočítáme zanedbatelnou cenu za papír a tisk).
 
      Věříme, že se AskMaps stanou se velmi užitečnou a vyhledávanou službou.
 
      (Pokud jste snad výše přehlédli adresu AskMaps, pak vězte, že je naleznete na http://www.askmaps.com .)
 
(red)


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz