reklama

 
banan webhosting

Zajímavé přístroje na cesty

: Cestování si můžete zpříjemnit a usnadnit různě. Záleží koneckonců také na tom, jaký druh odpočinku na cestách vyhledáváte - zda jste spíše pasivní a ideál pro vás představuje 14 dní proležených na slunné pláži (s okolo kráčejícími lepými děvami - případně svaly dostatečně vybavenými mladými muži), nebo dáte přednost aktivnějšímu odpočinku. V následujícím textu vám přinášíme informace o třech zajímavých zařízeních na cesty - o příručním měřiči rychlosti větru, o neuvěřitelně výkonné baterce a o nabíječce mobilů na větrný pohon.
 

 
Takřka meteorologická stanice
 
Kapesní měřič rychlosti větru asi potěší řadu jachtařů, rogallistů, horolezců a jistě i další. Wind Meter společnosti Kestrel (http://www.nkhome.com ) ovšem umí i více. Kromě měření rychlosti větru (od 0,2 do 30 m/s), na kterém má lví podíl malá vrtulka na vrcholku přístroje, měří rovněž teplotu okolního vzduchu (v rozsahu 30 - 60 stupňů Celsia). Přístroj váží 54 gramů a přijde (podle modelu) na cca 90 euro.
 

 
Super světlo
 
Už se vám někdy dostala do rukou baterka o velikosti palce u ruky, která svítila tak jasně, že bylo její světlo dobře vidět až ze vzdálenosti 1,5 kilometru? Pokud ne, pak jste asi neměli tu čest se světélkem označeným Photon Microlight Personal Flashlight, které mimo jiné používá i Britská armáda. Navzdory své malé velikosti mu nechybí řada zajímavých vlastností - sklo-polyuretanová konstrukce zajišťuje jeho odolnost, mikroprocesorem řízené zapínání umožňuje svítit třemi různými intenzitami paprsku. Pořídit se dá v sedmi různých barvách světelného paprsku. Další informace naleznete na adrese http://www.photonlight.com .
 

 
Větrná nabíječka mobilů
 
Po nabíječce, která zajišťuje dodávku elektřiny vyrobené mechanickým pohybem lidské ruky, nabízí společnost Motorola další zajímavou novinku: Je jí nabíječka získávající energii z větru. Přístroj je veliký asi jako menší radiomagnetofon a jeho výrobce tvrdí, že 45 vteřin větru dokáže zajistit až 6 minut hovoru. Více informací naleznete na stránkách http://www.motorola.com nebo http://www.freeplay.net .
 
(pen)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz