reklama

 
banan webhosting

Eiffelovka v Praze: menší, ale naše

:Jen dva roky po vzniku dnes nejvýraznějšího symbolu a dominanty Paříže se dočkala i Praha. Na jednom z pražských kopců - Petříně, byla dne 28.7.1891, tedy přesně před 109 lety, poprvé pro veřejnost otevřena 60 metrů vysoká železná rozhledna, svým tvarem a konstrukcí zmenšená napodobenina pařížské Eiffelovky. Stavba petřínské rozhledny byla iniciována Klubem českých turistů (kteří mají rozhlížení se koneckonců v popisu práce), byla realizována v rámci Zemské jubilejní výstavy a jejími konstruktéry byl F. Prášil a J. Souček.
 
Pražským panoramatem se můžete kochat podle přízně nebo nepřízně počasí denně od 10 do 19 hodin. Zatímco nahoru na rozhlednu musíte po svých, k rozhledně se můžete pohodlně nechat vyvézt. Ve stejný rok jako rozhledna byla pro pohodlí neturisticky založených, ale přesto rozhlížení chtivých, vybudována i lanová dráha. Ta je v provozu také denně, od 9.15 do 20.45 hod.
 
Závěrem tipy na výlet:
 
Až se vám omrzí výhled z pražského kopce lásky, můžete pro změnu vyrazit na Petřín u Jablonce nad Nisou a vychutnat si panorama Jizerských hor. A až se vám okouká petřínská rozhledna, udělejte si výlet ke dvěma dalším železným rozhlednám do Chlumu u Hradce Králové nebo do Studence u České Kamenice.
 
(pepa, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz