reklama

 
banan webhosting

Lyžařská střediska: Francie - Les Arcs

:Chcete se podívat do míst, kde vznikly monoski, windsurfing na lyžích, rychlostí lyžování a kde se každým rokem trhají rekordy v letmém kilometru? Pokud ano, pak je středisko Les Arcs právě pro vás to pravé.
 
Toto vysokohorské středisko ležící vysoko nad městečkem Bourg Saint Maurice leží na místech původních starých horských chat a salaší. To ovšem vy v žádném případě nepoznáte, čekají vás zde totiž hotely a rezidence v 5 centrech - Arc 1600, Arc 1800, Arc 2000, Vallandry a Plan Peisey. Z nich pak můžete vyrazit na více jak 200 km sjezdovek na 692 ha, pro ty odvážnější je pak zde přes 2 500 ha plochy pro jízdu mimo sjezdovky, často po panenských stráních s často velice hlubokým sněhem. Specialitou je pak za dobrého počasí otevřená černá sjezdovka z vrcholu Aiguille Rouge, která má na 7 km nejvyšší převýšení (2 026 m) v Evropě. Z toho samého místa vede i trať pro rychlostní lyžování o délce 1 740 metrů, kde se dosahují rychlosti přes 220 km/h (rekord drží Harry Egger (AUT) - 248,105 km/h). Za poplatek 80 franků a při dobrém počasí si tuto jízdu můžete vyzkoušet i vy.
 
:Samozřejmostí je propojení všech center nejen pomocí sjezdovek, ale i pomocí skibussů, v ceně permanentky je i lanovka do dole položeného městečka Bourg Saint Maurice, kde můžete nakoupit nebo navštívit některou z hospůdek.
 
Na závěr jednu poznámku - na permanentky delší jak 3 dny je třeba mít fotografii.
 
Mapa tratí
 
<?
 
include('/etc/php/v4/local_bedekr.inc');
 
include('/etc/php/v4/lyzarska_strediska.php3');
 
$qM=new DB_Midgard;
 
echo show_lyzarska_strediska('11',false);
 
?>
 
Mapa tratí
 
:
 

 
(als)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz