reklama

 
banan webhosting

Lyžařská střediska: Česká republika - Rokytnice nad Jizerou

Naše republika sice neoplývá 4 000 horskými obry, ale to přece neznamená, že to není země lyžování zaslíbená. Sice v menším, ale i zde lze najít řadu zajímavých lyžařských lokalit. Jedním z nich je i Rokytnice nad Jizerou, která se může pyšnit statusem střediska s nejdelší lanovkou v Krkonoších.
 
Právě ona je asi největším lyžařským lákadlem, když umožňuje dopravit až 1 800 osob za hodinu na vrchol Lysé hory do výšky 1312 m.n.m. Překonaných 2198 metrů pak lyžaři mohou sjet pod sjezdovkách na úbočí - pokud možno co nejrychleji, aby se co nejdříve zařadili do fronty u spodní stanice, která zejména o víkendu a za příznivého počasí nabývá obřích rozměrů. Poněkud lepší je u to u ostatních 6 vleků, které tvoří společně středisko Horní domky.
 
Ačkoliv většina návštěvníků zamíří právě sem, nesmí se zapomenout ani na 3 zbývající centra - Studenov, Ski servis Udatný a Skiareál u Modré hvězdy. Ty sice nenabízejí tak dlouhé tratě a jsou určeny spíše začátečníkům a mírně pokročilým lyžařům, ale mohou Horním domkům konkurovat často velice zajímavou cenou. Za tuto nižší cenu ovšem platíte menší nabídkou vleků a méně náročnými terény.
 
Pro ty z vás, které čekání na vlek již omrzí je v nabídce dostatek jiných příležitostí k vyžit. Pokud chcete zůstat na lyžích pak můžete na běžkách vychutnat místní areál "Pod Dvorečkama", které se nachází na Vlčím hřebenu. Místní okruh má kolem 14 km a samozřejmě navazuje na další okolní střediska.
 
Pro ty, kteří mají sněhu dost je připravena řada atrakcí ve městě, za návštěvu stojí např. kostel sv. Michala z roku 1758 či místní radnice z počátku minulého století.
 
Ceny
 
Ačkoliv je často nejvýhodnější celodenní permanentka (460,- Kč) měli byste, zejména v hlavní sezóně a v případě, že na sjezdovku nevyrazíte právě nejdříve, uvažovat i o bodové jízdném, kdy sice za jednu jízdu zaplatíte více, ale ve výsledku můžete díky frontám i hodně ušetřit. Vše samozřejmě záleží na aktuální situaci a počasí.
 
Základní data
 
<?
 
include('/etc/php/v4/local_bedekr.inc');
 
include('/etc/php/v4/lyzarska_strediska.php3');
 
$qM=new DB_Midgard;
 
echo show_lyzarska_strediska('10',false);
 
?>
 
Mapa tratí
 
:
 

 
(als)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz