reklama

 
banan webhosting

Lyžařská střediska: Rakousko - Zillertal

Nejaktivnější údolí světa nalezeno - pouhých 40 km východně od Innsbrucku. Nevěříte? Anebo byste snad chtěli nazvat největší rakouskou (3.v Evropě) lyžařskou oblast jinak?
 
Toto dlouhé táhlé údolí leží na 54 km úseku podél řeky Ziller, podle které je také pojmenováno. Na svazích údolí a přilehlých svazích je celkem 8 lyžařských areálů z nichž asi nejznámější je nejvýše položená oblast Hintertux rozkládající se na stejnojmenném ledovci. Právě díky němu nabízí tato oblast lyžování po celý rok a je proto vyhledávaným cílem řady závodních týmů. Lahůdkou je pak 12 km sjezd z ledovce ze střediska Gefrorene Wand z výšky 3 250 m.n.m do údolí až na úroveň 1 500 m.n.m (rozdíl je tedy 1 750 m).
 
Kromě ledovce je dalším lákadlem pro lyžaře až donedávna největší středisko v oblasti - Zillertal Arena, která vznikla propojením původně samostatných středisek Gerlos, Koenigsleiten a Ski-Zell. Punc největšího střediska převzala oblast s názvem Ski-Zellertal-3000 vzniklá spojením střediska Penken (pod vrcholem Penkenjoch - 2 095 m.n.m.) se středisky Eggalm a Rastkogl.
 
V údolí jsou samozřejmě ještě další menší střediska, která jsou buď dosažitelná na lyžích z ostatních středisek a nebo pomocí ski-busů (v ceně permanentky) a to včetně poněkud osamoceně ležícího střediska Kramsach.
 
Základní data
 
<?
 
include('/etc/php/v4/local_bedekr.inc');
 
include('/etc/php/v4/lyzarska_strediska.php3');
 
$qM=new DB_Midgard;
 
echo show_lyzarska_strediska('9',false);
 
?>
 
Mapa tratí
 
:
 

 
(als)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz