reklama

 
banan webhosting

Lyžařská střediska: Francie - Puy St. Vincent

Toto známé a velice levné středisko se nachází v jižní části Vysokých Alp ve východní části největšího francouzského národního parku Les Ecrins, kterému vévodí stejnojmenný vrchol o výšce 4 102 metrů nazývaný druhým Mont Blancem. Kromě nádhery blízkého parku zde samozřejmě příznivci lyžování najdou 60 km sjezdových terénu a bezpočet příležitostí lyžování ve volném terénu.
 
Vlastní moderní středisko leží cca 35 km od Brianconu nad údolím Vallouise a je vyhledáváno pro svou bohatou sněhovou nadílku a slunečné počasí po celou sezónu dané blízkostí moře. V nabídce jsou sice převážně široké a upravené tratě pro začátečníky, ale na své si přijdou i zájemci o náročné sjezdy. Asi nejlepší je sjezdovka vedoucí z vrcholu La Pendine (2 750 m.n.m.), která nabízí převýšení 1 350 m. Pro zájemce je pak na severních svazích Narreyroux téměř vždy k dispozici dostatek prašanu pro jízdu v hlubokém sněhu.
 
Ve výčtu výhod se samozřejmě nesmí zapomenout ani na zájemce o bílou stopu, kteří zde naleznou 60 km upravených tratí, z nichž téměř polovina vede po horských cestách s uchvacujícími výhledy na okolní přírodu.
 
Výhodou je také velice příznivá cenová politika a možnost využít vícedenní permanentku i na 1 den v některém z okolních středisek (Pelvoux, La Grave, Alpe d'Huez, Deux Alpes, Serre-Chevalier a Sestiére). V ceně je nočního lyžování a 1 den využívání běžeckých tratí.
 
Základní data
 
<?
 
include('/etc/php/v4/local_bedekr.inc');
 
include('/etc/php/v4/lyzarska_strediska.php3');
 
$qM=new DB_Midgard;
 
echo show_lyzarska_strediska('8',false);
 
?>
 
Mapa tratí
 
:
 

 
(als)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz