reklama

 
banan webhosting

Lyžařská střediska: Rakousko - Stubaital

Stubaiské údolí je jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Rakousku. Jeho výhodná poloha (pouze 20 km od Innsbrucku) a status největšího střediska s celoročním sněhem totiž jen horko těžko hledá konkurenci. Samozřejmě délkou a velikostí sjezdovek najdeme mnohem větší centra, ale které je vzdáleno pouhých 560 km od Prahy?
 
Co nám tedy toto velice krásné údolí v Tyrolsku nabízí? Pro zájemce o lyžování jsou zde připraveny 4 střediska - největší je Stubai Gletscher, menší jsou pak střediska v údolí Serles, Schlick 2000 a Elfer. Možné je získat permanentky platná v jednotlivých střediscích a nebo jednu společnou. Největšímu zájmu se těší první ze středisek - Stubai Gletscher, které nabízí možnost celoročního lyžování na ledovci, v délce až 55 km. Specialitou zimního období je 10 km dlouhý sjezd z vrcholku ledovce až dolů do údolí, zvaný "Wilde Gub'n". Rozhodně si také nesmíte nechat ujít nádherný výhled na Dolomity z jednotlivých restaurací na konečných stanicích vleků a lanovek (zejména pak z Jochdohle, která je ve výšce 3 150 m n.m. nejvýše položenou lyžařskou chatou v Rakousku).
 
Zajímavé je také středisko Schlick 2000 poblíž vesnic Fulpmes a Telfes, které je vyhledáváno zejména z počátku sezóny díky příznivým sněhovým podmínkách. Pro ty, které lyžování omrzí a nebo si chtějí dát jen pauzu, je samozřejmě připravena řada možností nelyžařského vyžití - např. místní Stubaitalbahn, elektrická železnice postavená v roce 1904 nabízející projížďku údolím o délce 18,2 km a nebo známá ledová věž, kde si můžete vyzkoušet své lezecké schopnosti. Na své si přijdou i příznivci běžek, pro které je zde připraveno 108 km běžeckých tratí, specialitou je pak 4,5 km dlouhá stopa ve výšce 2 600 metrů.
 
Základní data
 
<?
 
include('/etc/php/v4/local_bedekr.inc');
 
include('/etc/php/v4/lyzarska_strediska.php3');
 
$qM=new DB_Midgard;
 
echo show_lyzarska_strediska('7',false);
 
?>
 
Mapa tratí
 
:
 
:
 
(als)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz