reklama

 
banan webhosting

Lyžařská střediska: Itálie - Val di Sole

:"Slunečné údolí" na jižním úbočí Alp je jednou z nejrozsáhlejších lyžařských oblastí Itálie. Naleznete ji na rozhraní Trentina a Lombardie v nadmořské výšce od 800 do 3000 m n.m. Do oblasti Val di Sole spadá celkem 8 lyžařských středisek, z nichž hlavní jsou areály Tonale, Mirilleva/Folgarida a Pejo, které nabízejí více než 340 km lyžařských tratí obsluhovaných přes 140 vleky a lanovkami. Pro běžkaře je připraveno přes 150 km upravených běžeckých tratí.
 

 
Střediska Mirilleva a Folgarida jsou vleky propojena s nejznámějším střediskem ležícím na úpatí Val di Sole - Madonna di Campiglio, proslavené v posledních letech především Albertem Tombou. Zde si nároční lyžaři mohou vychutnat širokou uměle vybudovanou sjezdovku světového poháru "3-Tre" a rychlý sjezd na černé sjezdovce Amazonia.
 
Výše položený areál Pinzolo zase disponuje nejrychlejší gondolou na světě. Oblast Tonale nabízí v průsmyku Passo del Tonale téměř celoroční lyžování na ledovci Presena ve výšce 2600 až 3016 m n.m.
 
Pro rodiny je doporučován lyžařsky i finančně méně náročný areál Pejo, který je součástí národního parku Stelvia.
 

 

 
Jednotlivá střediska mají vlastní skipasy, cena se pohybuje kolem 26 EUR za 1 den, 124 EUR za 6 dní.
 
Nechcete-li se omezit jen na jedno středisko, zvolte skipas "SKIRAMA Dolomit Adamello-Brenta", který je platný pro středisko Folgarida Marilleva a umožňuje jedno nebo dvoudenní ježdění ve středisku Madonna di Campiglio a dále pak jednodenní využití vleků v každém dalším středisku Val di Sole: Pejo, Pinzolo, Passo Tonale, Andalo-Fai della Paganella, Monte Bondone, Folgaria/Lavarone.
 
Cena skipasu pro 6 dní /144 EUR
 
7 dnů 153 EUR.
 

 
Základní data
 
<?
 
include('/etc/php/v4/local_bedekr.inc');
 
include('/etc/php/v4/lyzarska_strediska.php3');
 
$qM=new DB_Midgard;
 
echo show_lyzarska_strediska('6',false);
 
?>
 
Mapa tratí
 
:
 
(pepa)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz