reklama

 
banan webhosting

Vánice v Aténách

:Když vyslovíme Atény, každému se jistě vybaví dovolená, sluníčko a teplé moře. V zimě to ale může být trochu jiné. Jistě každý viděl v televizním zpravodajství sněhovou kalamitu a vánici. Tak přesně takové počasí od čtvrtečního večera panuje i v městě pod Akropolí - v Atenách. Sněhová vánice a silný nárazový vítr, jaký byl před několika dny v Čechách, způsobily kolaps městské dopravy, něco jako zimní pneumatiky totiž tady neznají (o řetězech ani nemluvě).
 
:Naprostá většina městských autobusů uvízla na sněhu. Stejně tak většina řidičů zůstala raději doma, takže na silnicích je oproti normálním dnům takřka prázdno, v nepřetržitě zacpaných Aténách něco opravdu nevídaného. V městských částech Kifissia a Marousi napadlo do rána 10 až 15 cm sněhu, který leží úplně všude a vánice přitom neustává. V centru je ho jen o něco málo méně.
 
Sněhové pluhy v Aténách nejsou, pravděpodobně tu nemají ani sypače. Nicméně hlavní městské tahy jsou průjezdné, ale je na nich silná vrstva rozjezděného sněhu, na ostatních silnicích leží sníh.
 
Podle poslednch zpráv se počasí po bouřlivé sobotě a neděli uklidnilo a dnes už svítí sluníčko, ale teplota je pořád kolem 0. Výsledkem je až 60 cm sněhu na některých ulicích. Až do neděle v Aténách nefungovalo téměř nic, ani městská doprava včetně metra nebo restaurace. Na letišti včera dokonce pod tíhou sněhu spadl rukáv a strhl s sebou na zem i letadlo... Zavřena byla dalnice Atény - Lamia (asi 140km), dále do The Ssaloniki byla už průjezdná, v sobotu byla zase neprůjezdná dálnice na Korith.
 
: :
 
: :
 
Jiří Syrovátko

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz