reklama

 
banan webhosting

Lyžařská střediska: Rakousko - Dachstein Tauern

:Tato oblíbená lyžařská lokalita ve Štýrsku zahrnuje celkem 9 lyžařských středisek, které jsou rozloženy v údolí řeky Enns. Některá z těchto středisek, Hauser Kaibling, Hochwurzen, Planai nebo Reiteralm jsou propojena lanovkou a poskytují tak komfort lyžování na sjezdových tratích ze 4 vrcholů, aniž byste museli použít k transportu mezi nimi skibus.
 
Jednotlivá lyžařská střediska leží ve výšce od 745 - 2 700 m n.m. a celkem nabízejí 170 km sjezdových tratí a 88 vleků a lanovek. Pro zdatné a rychlost milující lyžaře je velkým lákadlem téměř 5 km dlouhá sjezdovka FIS v Planai, která patří k nejrychlejším sjezdovkám Světového poháru.
 
Centrem regionu Dachstein Tauern je městečko Schlamming s bruslařskou dráhou, nad kterým leží již zmíněné Planai s Olympia Stadion a sjezdovkou FIS. Dalšími středisky jsou Rohrmoos se 7 km dlouhou osvětlenou sáňkařskou dráhou a další střediska jako Rittisberg, Fageralm, Galsterbergalm nebo Stodezirken.
 
Areál Dachtsteingletcher nabízí celoroční lyžování na ledovci ve výšce 2500 - 2700 m n.m.
 
Tato oblast má co nabídnout i běžkařům, zejména pak středisko Ramsau se 150 km běžeckých tratí. Celkem nabízí celá lokalita úctyhodných 350 km běžeckých tratí.
 

 
Skipasy:
 
Skiverbund Amadé Region (platné pro Dachstein-Tuaern-Region, Sportwelt Amadé, Gasteinertal, Grossaltal a Hochkoenig Winterreich.
 

 
Využívání běžeckých tratí v Ramsau je zpoplatněno částkou 5 EUR/den.
 

 
Základní data
 
<?
 
include('/etc/php/v4/local_bedekr.inc');
 
include('/etc/php/v4/lyzarska_strediska.php3');
 
$qM=new DB_Midgard;
 
echo show_lyzarska_strediska('5',false);
 
?>
 
Mapa tratí
 
:
 
(pepa)
 

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz