reklama

 
banan webhosting

Lyžařská střediska: Rakousko - Kaprun /Zell am See

Tato známá lyžařská oblast jižně od Salzburgu je sportovním areálem zvaná Europa Sportregion, Po loňské havárii podzemní dráhy v Kaprunu si pomalu ale jistě získává zpět lyžaře, mimo jiné i novou lanovkou, která byla zprovozněna tuto sezónu v areálu Kaprun/Kitzsteinhorn. Středisko Kaprun leží ve výšce 786 m těsně pod úpatím vrcholu Kitzsteinhorn (3 203 m n.m.), pod nímž se rozkládá oblíbená ledovcová oblast umožňující celoroční lyžování. Krásnou tratí je 3,5 km dlouhá slunečná sjezdovka Sonnenkarbahn, zpouštějící se přímo z vrcholu Kitzsteinhornu. Nejdelším sjezdem je sjezd z ledovce do Langwieboden, při kterém překonáte výškový rozdíl 1200 m.
 
Malebné městečko Zell am See se rozprostírá přímo na břehu jezera a poskytuje tak mimo lyžování i možnost bruslařského vyžití. Středisku dominuje vrchol Smittenhoehe o výšce necelých 2 000 m. Ze samotného vrcholu až k Zell am See si můžete vychutnat 6 km dlouhou sjezdovou trať Trass.
 
Pro rodiny s dětmi a nenáročné lyžaře je vhodné nejmenší středisko regionu, zvané Maiskogel, které leží jižně od Kaprunu. 15 km nenáročných sjezdových tratí se leží ve výšce 800 - 1600 m.
 
V celém lyžařském areálu Kaprun /Zell am See je vám k dispozici 130 km upravených sjezdových tratí a 56 vleků a lanovek.
 
Na své si přijdou i milovníci bílé stopy, pro které je připraveno přes 50 km běžeckých tratí, včetně vysokohorských tras mezi oběma vrcholy středisek a méně náročných tras s umělým osvětlením v okolí Kaprunu a Zell am See. Většina tras je napojena na Saalašskou a Pinzgauskou síť běžeckých tras a nabízí tak celkem přes 200 km dlouhý běžecký marathon.
 
Cena skipasu:
 
1 den 32,5 EUR
 
6 dnů 155 EUR
 
Povinná je vratná kauce 3 EUR za skipas.
 
Základní data
 
<?
 
include('/etc/php/v4/local_bedekr.inc');
 
include('/etc/php/v4/lyzarska_strediska.php3');
 
$qM=new DB_Midgard;
 
echo show_lyzarska_strediska('4',false);
 
?>
 
Mapa tratí
 
:
 
:
 
(pepa)
 

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz