reklama

 
banan webhosting

Lyžařská střediska: Itálie - oblast Dolomiti Superski

:Lyžařský ráj v Itálii se jmenuje Dolomiti Superski. Chlubí se 12 lyžařskými regiony, sjezdovými tratěmi v délce přes 1200 km a garantuje 80% slunečných dnů. Co víc si pro lyžování přát?
 
Tento jedinečný komplex začal vznikat před cca. 20 lety a v současné době sdružuje již 12 středisek. Počátek Dolomiti Superski leží na severu u hranic s Rakouskem u brennerské dálnice a táhne se na jih přes nejvyšší vrcholky Dolomit a to včetně nejvyšší hory Marmolady vysoké 3 342 metrů.
 
Pro zájemce o lyžování budou ale asi důležitější jiné parametry - celkem přes 1 200 kilometrů sjezdovek (většina může být uměle zasněžována), kapacita přes 630 000 lidí za osobu. Prakticky tedy region na jehož poznání vám rozhodně jeden týden stačit nebude.
 
Zejména díky své obrovité rozloze volí lyžaři nejčastěji kombinaci místních (lokálních) skipassů s rozšířením na několik dnů na celý areál.
 
V současné době jsou v Dolomiti Superski tato střediska:
 
Cortina d'Ampezzo , Kronplatz , Alta Badia , Val Gardena/Gröden , Alpe di Siusi , Fassa valley , Carezza , Arabba Marmolada , Alta Pusteria , Val di Fiemme , Obereggen , San Martino di Castrozza-Passo Rolle , Valle Isarco , Trevalli a Civetta.
 

 
Základní data
 
<?
 
include('/etc/php/v4/local_bedekr.inc');
 
include('/etc/php/v4/lyzarska_strediska.php3');
 
$qM=new DB_Midgard;
 
echo show_lyzarska_strediska('3',false);
 
?>
 
Mapa tratí
 
:
 
(pepa)
 

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz