reklama

 
banan webhosting

Lyžařská střediska: Francie - La Plagne

:Jedním z největších a také nejznámějších lyžařských středisek je bezesporu francouzský areál La Plagne. Toto seskupení 10 vzájemně propojených lyžařských středisek poskytuje zájemcům o zimní sporty neuvěřitelných 100 km2 území plného vleků, sjezdovek, bobových drah a dalších radovánek, která jsou rozdělena do dvou částí. V horní části najdete vysokohorské svahy včetně ledovcových terénů v oblasti Dôme de Bellecôte (3415 m n.m.) a na ledovci de la Chiaupe je i možnost letního lyžování. Všechna střediska v horní části jsou samozřejmě propojena vleky a sjezdovkami a jedná se hlavně o terény nad úrovní zalesnění.
 
Druhou, dolní část lokality La Plagne pak tvoří již jednotlivá střediska (ve výškách od 1800 až po 2150 m n.m. - Plagne-Center, Plagne 1800, Plagne-Bellecôte, Belle Plagne, Plagne-Village a nejvýše položené Aime-la-Plagne). Samozřejmostí je propojení všech těchto středisek. V dolní části vede také většina sjezdovek nad úrovní porostu, ale najdete zde i chráněné sjezdovky. Některé z nich pak končí až dole ve vesnicích jako je Montchavin, Les Coches či Champagny-en-Vanoise, kde se zachovala i typická savojská architektura.
 
Místní specialitou je pak možnost projet se po olympijské bobové dráze nebo okusit jízdu na trati letmého kilometru. V prvním případě si můžete vychutnat jedinečný svistost rychlostí přes 100 km/hod, a to buď pomaleji ve 4-místném bob-raftu (jízda za 23 EUR, řídíte sami, rychlost do 80-ti km/h) a nebo rychleji s řidičem v taxi bobu (78 EUR, rychlost 110 km/h).
 
V případě, že Vás pak již místní terény omrzí, můžete si zaskočit do nedalekých Les Arcs, Tignes/Val d'Isere a nebo vyběhnout na běžkách do místního areálu s více jak 90 km tratí.
 
Mapa tratí
 
<?
 
include('/etc/php/v4/local_bedekr.inc');
 
include('/etc/php/v4/lyzarska_strediska.php3');
 
$qM=new DB_Midgard;
 
echo show_lyzarska_strediska('1',false);
 
?>
 
Mapa tratí
 
:
 
:
 

 
(als)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz