reklama

 
banan webhosting

Smolný rok 2000

: Nová londýnská atrakce, takzvané Londýnské oko (známé také jako Kolo Milénia), má zase smůlu. 137metrové ""ruské kolo"", které stojí na břehu Temže takřka přímo naproti parlamentu, muselo minulý týden z bezpečnostních důvodů opět zastavit provoz. Podobné problémy mají i další ""atrakce milénia"".
 
Na konci minulého týdne selhal jeden z pohonných mechanismů kola a provozovatelé tak museli odmítnout stovky turistů, kteří čekali na vstup na atrakci. Nejedná se přitom o první problém tohoto druhu - na začátku tohoto roku Londýnské oko propáslo příležitost zahájit provoz se startem roku 2000. Tenkrát nebyly shledány bezpečnými kabiny pro cestující.
 
Dóm Milénia, další gigantická stavba vítající nové tisíciletí, se ocitla v problémech poté, kdy se ukázalo, že náklady vynaložené na její stavbu se od návštěvychtivých turistů podaří jen těžko dostat zpět. Stejně smutné chvíle prožívá i 320 metrů dlouhý Most Milénia, který spojuje oba břehy Temže (vede od Katedrály sv. Pavla k nové galerii moderního umění). Ten byl uzavřen minulý měsíc a důvod je stejný, jako u kola - podezření z nedostatečné bezpečnosti.
 
Ačkoli British Airways, které jsou provozovatelem Londýnského oka, ihned zahájily opravu a kolo je již v těchto chvílích opět v provozu, tato skutečnost je jen slabou náplastí pro cca 10 000 návštěvníků Londýna, kteří přišli o vytoužený zážitek - jízdu na zřejmě největším ""ruském kole"" na světě. (Informace o Londýnském oku a webovou kameru s pohledem na něj naleznete na http://www.british-airways.com/londoneye/ - oficiální stránce této atrakce).
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz