reklama

 
banan webhosting

Sex a tráva v Amsterdamu

Ačkoliv léto většinou láká k pobytu na jihu u moře, hodně turistů volí jako cíl své cesty Amsterdam - je to totiž město hříchu. Tedy při prvním pohledu určitě. Proslulost Red light districtu a coffee shopů již dávno překročila hranice Holandska.
 
Právě tyto artikly zřejmě proslavily Amsterdam nejvíce. Legální prodej měkkých drog a ulice plné výloh s děvčaty jsou velkým lákadlem i pro obyvatele středočeské kotliny. Ne že by to samé nešlo najít i u nás, ale přeci jen punc legality a možnost bezplatné čumendy vábí.
 

 
Masna vedle masny
 
V naší krátké sondě do temných uliček Amsterdamu začneme právě oním lákavým pokoukáním určeným hlavně pro pány. V tomto hříšném městě se totiž ženy lehčích mravů prodávají podobně jako maso. Nenajdete je, jak tomu bývá zvykem, na ulicích, ale v masnám podobných krámcích, které jsou rozesety po Voorburgwallu. Princip přitahování zákazníka je opravdu tomu masnému průmyslu hodně podobný: také využívá červeného osvětlení, které pomáhá prodat i některé starší a zahnívající kousky. Ve výloze pak sedí sama kněžka lásky, oblečena pouze do úsporných plaveček, které zakryjí opravdu jen minimum. V případě úspěšného lovu, pak pouze zatáhne závěs a společně se zákazníkem odejde do zadní místnosti, kde dojde k v vlastnímu "naplnění" obchodní transakce.
 
Tyto "masné krámky" jsou rozesety podél amsterdamských kanálů jeden vedle druhého a muži podél nich mohou v klidu korzovat a vybírat tu pravou. Kromě můžů zde překvapivě najdete i lelkulící ženy, které zde zřejmě monitorují konkurenci nebo pomáhají svým můžským kolegům s výběrem. A výběr je opravdu široký: od starých tlustých ošklivých černošek (aneb již jste se někdy milovali s parním válcem) až po vyhublé bledule. Bohužel pro české člověka odkojeného krásou našeho něžného pohlaví bude zajímavější "způsob prodeje (tedy spíše krátkodobého pronájmu)", než vlastní masíčko, které je zde k mání.
 
Pokud se ptáte na cenu, tak ta je díky vysoké konkurenci až neuvěřitelně nízká a pohybuje se v rozmezí 50 až 100 guldenů (kurz je cca 16 Kč), což je na místní podmínky zanedbatelný pakatel. Rozdíl v ceně pak variuje podle krásy dívky a lokality - přes den jsou ceny nižší, ale tomu odpovídá i kvalita nabízených kurtizán.
 
Co se nabízených služeb týká, zdá se, že cena je stejná pro jakýkoliv druh ukojení. V případě, že budete mít zájem o nějakou službu a nebo budete stejně zvídaví jako já (tedy já musel, aby se vám dostalo informací z první ruky), je dobré si zjistit jak se ty které "služby" řeknou anglicky. Např. při mém průzkumu, se slečna poněkud podivovala mému puritánskému slovu oral, které jsem nakonec musel vysvětlit gestikulací, což ze mně udělalo teprve toho správného blbce...
 

 
Pojďte na kafíčko
 
Přirozeným doplňkem těchto nočních atrakcí jsou pak tzv. Coffee shops. Jak již název sám napovídá jedná se o kavárny, ovšem v tom holandském slova smyslu. Ke kávičce zde totiž neodmyslitelně patří i joint. Na rozdíl od většiny zemí světa, se Holanďané rozhodli měkké drogy povolit. Ve specializovaných prodejnách si můžete za 2 - 5 guldenů (dle lokality a známosti prodejny) zakoupit a vykouřit maximálně 5 gramů této, podle některých životodárné rostlinky. Pro ty z vás, kteří jsou malinko pěstitelsky zdatní se pak nabízí možnost zakoupit přímo rostlinky a nebo jen semínka. V tom případě, ale musíte počítat s tím, že záleží jen na benevolenci českých zákonodárců, jestli toho budete mít méně než "malé množství". Svědectví o tom, že tuto možnost Češi využívají najdete téměř na každém rohu - narazíte buď přímo na našince a nebo alespoň na nápis "SEMINKA", který rozhodně s domorodým chrochtáním nemá nic společného.
 

 
Nezapomeňte ale, všeho s mírou...... a hlavně se šťastně vraťte a nesnažte se zamotat hlavu našemu zdravotnictví :-)
 

 
Praktické informace - sex
 
Red light district je umístěn v okolí ulice Oudezijds Voorburgwal a blízkých amsterdamských kanálů. Nalézá se tedy v centru města nedaleko známé třídy Damrak, náměstí Dam a hlavního nádraží (to je také asi nejlepší místo pro start procházky). Výborné informace pak můžete najít na adrese http://www.ignatzmice.com/Adam/FAQ.htm .
 

 
Otevírací doba: proměnlivá - dle poptávky. Okolo půl druhé v noci začínají většinou pomalu zavírat. Druhá směna pak přichází v dopoledních hodinách, aby potěšila stoupence raního joggingu tohoto druhu.
 

 
Cena: 50 - 100 guldenů, v závislosti na krásách a půvabech vybrané kurtizány, na vašich schopnostech smlouvat a na tom jak vypadáte - tedy předpokládaném stavu vaší peněženky.
 

 
Praktické informace - tráva
 
V Amsterdamu je kolem 300 kaváren, kde můžete jointa koupit a jejichž seznam je v nich k mání. Asi nejznámější je coffee shop "U koníka", který najdete rohu Oudebrugst. a Beursstraat, přímo u vodní hladiny. U těchto "kavárniček" je dobré upozornit na to, že zde nesežene alkoholické nápoje, pokud si tedy chcete jak zakouřit, tak se napít piva, musíte si určit plán postupu. V případě, že se chcete dovědět více pak jistě nahlédněte na adresu http://www.coffeeshop-amsterdam.nl .
 

 
Otevírací doba: podobně jako hospody, ovšem počítejte s tím, že všichni v 1.30 nekompromisně zavřou.
 

 
Cena: 2 - 5 guldenů v závislosti na lokalitě a kvalitě.
 

 
(als)
 

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz