reklama

 
banan webhosting

Vzpoura pilotů

Apolečnost United Airlines musela právě nyní, v době vrcholící turistické sezóny, zrušit takřka 5 tisíc svých letů. Její piloti totiž odmítli nadále létat ve dnech, kdy mají nárok na volno. Klienti, kteří jsou členy jejích klubů pro ""časté letce"" Mileage Plus a Premier frequent flier už dostali dopisy s omluvou za případné nepříjemnosti.
 
United Airlines vypraví cca 2 500 letů denně z nichž se omezení se týká cca 40 - 50 letů. To se nezdá být mnoho do okamžiku, kdy je jeden z letů právě ten váš. Nejcitelněji se výpadek dotýká západního pobřeží USA.
 
Vzpoura pilotů, jak je některými pozorovateli příčina problémů nazývána, začala nenápadně v dubnu tohoto roku. Tehdy se totiž poměrně bouřlivě projednávala nová smlouva mezi piloty a firmou. Situace se dále zkomplikovala s nabídkou United Airlines na koupi US Airways - pokud by k ní totiž došlo, dotklo by se to samozřejmě i zaměstnanců obou firem. Podle představitelů aerolinií je však hlavní příčinou nedostatek pilotů ve firmě.
 
Ode dneška do čtvrtka mají proběhnout další jednání o spojení obou aerolinií, následovat budou rovněž vyjednávání o pracovních smlouvách. Zatím je plánováno, že omezení počtu letů potrvá do září tohoto roku.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz