reklama

 
banan webhosting

Pár postřehů z Dublinu

: Hlavnímu města Irska jsme se již na našich stránkách věnovali, ale tentokrát vám nabízíme pár postřehů, o kterých zatím řeč nebyla. Řeč bude mimo jiné o pivu, irkách a zácpě.
 
Centrum Dublinu je i v noci plné lidí. Pokud míříte za pivem a zábavou, má smysl zamířit do uliček u řeky Liffey mezi Dublinským hradem a Trinity College. Některý z místních pubů vás jistě uspokojí.
 
Míříte-li do Irska za děvčaty, která ve vašich představách mají ideální míry a husté dlouhé zrzavé kudrnaté vlasy, pak je na místě varování: Takových dubliňanek potkáte pravděpodobně jen velmi málo.
 
: Budete-li si hrát s myšlenkou na navštívení centra města v autě, pak ji určitě opusťte. Tedy alespoň v případě, že sem míříte v odpoledních nebo podvečerních hodinách. Zácpy tu bývají skutečně neuvěřitelné - i pro otrlejší pražáky.
 
A ještě jedna poznámka: Pokud chcete obejít nejzákladnější dublinské památky, pak vězte, že nejsou daleko od sebe. Od Trinity College je to k hradu 7 - 10 minut, Christchurch je hned vedle a ke katedrále Sv Patrika je to co by kamenem dohodil (4 - 5 minut). Dublinský hrad sice ve všední dny zavírá brzy (16:30), do jeho areálu se ale naštěstí dostanete i po šesté. Na noc se ovšem zavírá.
 
(pen)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz