reklama

 
banan webhosting

Svět z kostiček

: Jestli jste ochotni brát svět tak trochu nevážně a při cestování se sem tam až dětsky bavit, pak se možná jednoho dne rozhodnete zajet do některého z Legolandů. Dva z nich se nacházejí v Evropě, ten třetí v USA. A chystá se otevření čtvrtého.
 
Legolandy nabízejí řadu atrakcí, které, jak už název parků napovídá, mají co do činění s populární stavebnicí Lego. Někde najdete kovbojské městečko z kostek, jinde pirátskou vesnici. Miniaturní stavby známých budov pak nechybějí nikde. Za zmínku stojí expozice věnované robotice - samozřejmě v souvislostech - s Legem. Někde se lego-krajinou projedete na lodičkách, jinde na vás čekají klouzačky.
 
: Evropské Legolandy se nacházejí v dánském Billundu a v anglickém Windsoru, na příští rok se chystá otevření dalšího parku v německém Gunsburgu. Americký Legoland najdete v Kalifornii, asi jednu hodinu cesty autem jižně od Disneylandu v Anaheimu nebo půl hodiny severně od Vodního světa v San Diegu.
 
Ve Windsoru zaplatíte za jednodenní vstupenku pro dospělého 18 liber (nákup přes internet je levnější - lístek pak přijde jen na 16,20), za dítě 15 (resp. 13,50). V Dánsku dospělý zaplatí 150 DKK, dítě od 3 let 140 DKK (do dvou let je vstup zdarma).
 
Pokud byste chtěli Legoland navštívit ještě letos, máte možnost - ten dánský např. končí provoz 28. října. Kalifornský je otevřen po celý rok. Pokud vás zajímají další podrobnosti, naleznete je na adrese http://www.lego.com/legoland/ .
 
(pen)


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz