reklama

 
banan webhosting

Akvaparky v Portugalsku

S rozvojem cestovního ruchu v Portugalsku koncem 70. let přišly do Portugalska také akvaparky. Turisté míří převážně na jih země do oblasti nazývané Algarve. Taky je také největší koncentrace těchto zábavních zařízení. Velké akvaparky tu najdete hned dva: The Big One a Slide&Splash.
 
: Navštívit alespoň jeden z těchto parků je snem snad všech dětí i dospělých, kteří tráví svoji dovolenou na písčitých algarvských plážích lemovaných bizarními skalisky. Oba se nacházejí u hlavní silnice EN 125, která protíná celé Algarve. Přístup k nim je tedy velmi snadný. Slide&Splash se nachází u města Lagoa a je více pohádkový, The Big One, který nabízí více "adrenalinových" skluzavek, u městečka Alcantarilha. Ten kdo nemá k dispozici automobil, může využít autobusové dopravy jednoho či druhého parku, a to 2x denně ze všech známých středisek. Vstupné je po celý rok stejné a platí na všechny atrakce v celém areálu. U každé skluzavky dohlížejí plavčíci, někde jsou z důvodu bezpečnosti také instalovány semafory.
 
Když vstoupíte do areálu obou akvaparků, připadnete si najednou jako v pohádce. Každý si může vybrat takovou atrakci, na kterou si troufá: od mírných skluzavek a prolízaček pro děti až po "Kamikadze" a "Černou díru" pro ty nejodvážnější. Bude-li vás pět či méně, můžete sjet dolů všicni pohromadě, pěkně jeden vedle druhého na obrovské skluzavce. Až když už Vás klouzání přestane bavit, můžete se prohřát pod teplými slunečními paprsky nebo se jen tak vykoupat v bazénu. K dispozici tu je úschovna věcí, malý obchod se suvenýry, prostor na piknik, samoobslužná restaurace a snack bar.
 
Pro všechny, kdo v letních měsících využijí přepravu ranním autobusem bývá připraveno malé překvapení: 1/4 grilovaného kuřete s chlebem a čerstvým zeleninovým salátem. Děti do pěti let mají vstup zdarma, děti do 12 let nižší vstupné.
 
Orientační ceny (v závorce bez dopravy):
 
Dospělí: 480 Kč (370 Kč)
 
Děti: 310 Kč (280 Kč)
 
Dle vzdálenosti jednotlivých středisek od akvaparků se ceny lehce mění. Psům je vstup zakázán, běžné kreditní karty jsou akceptovány. Otevřeno od 9,30 do 17,30 hodin. Více informací naleznete na http://www.bigone-waterpark.com
 
Kateřina Kutnohorská

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz