reklama

 
banan webhosting

Od středy jsou letenky dražší

Zdražení letenek, o kterém se hovoří od zářiového útoku na World Trade Center v New Yorku, se pomalu stává skutečností. Řada společností zatím oznámila zavedení tzv. bezpečnostní taxy, lze však očekávat ještě další navýšení cen.
 
ČSA začíná vybírat zmíněnou taxu pro všechny lety konané od 10. 10. 2001. Naštěstí pro cestující se jedná o poměrně symbolickou částku ve výši 2,40 dolaru (cca 88 Kč), nepříjemným faktem ovšem je, že se platí za každý úsek letu. Tato částka podle představitelů ČSA zajišťuje krytí odpovědnosti vůči třetím stranám a cestujícím pro případ leteckého neštěstí v důsledku válečného konfliktu nebo teroristického útoku.
 
""V současné době zavedlo tuto taxu již 55 leteckých dopravců a toto číslo stále narůstá. Částku si každá společnost určuje sama a tak je zcela možné, že ačkoli cestující zaplatí u ČSA za taxu 2,40 USD za každý úsek letu, není vyloučeno, že u jiných leteckých společností se výše taxy bude lišit,"" uvedl ředitel Vnějších vztahů ČSA Dan Plovajko.
 
Bezpečnostní taxa platí pro každý úsek, který cestující proletí linkou značenou kódem OK, tedy jak pro lety operovanými letadly ČSA, tak i jejích code-sharových partnerů. Nevztahuje se na lety do Brna, Karlových Varů, Tater, Budapešti, Varšavy, Paříže, Říma a Milána.
 
Po útoku na WTC došlo k prudkému poklesu zájmu o leteckou dopravu. To způsobilo těžké potíže řadě leteckých společností, mj. např. Sabeně nebo Swissairu. V této souvislosti se spekuluje o snížení počtu leteckých spojů a následném zdražení letenek. Výraznější růst ceny by se ovšem pravděpodobně odrazil v dalším poklesu zájmu o leteckou dopravu.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz