reklama

 
banan webhosting

Swissair létá, ale málo

Špatná finanční situace přinutila leteckou společnost Swissair ke zrušení řady letů. V úterý 2. 10. odpoledne a ve středu 3. 10. se neuskutečnily žádné její lety, včera fungovala s omezeným provozem. Podobnou situaci lze očekávat i v blízké budoucnosti.
 
Jen v úterý bylo zrušeno 262 letů, což znamenalo takřka 20 tisíc poškozených pasažerů. Tři až čtyři tisíce z nich přitom pobývaly na Curyšském letišti, kde se o ně postaral operátor letiště, společnost Unique. Cestující tak obdrželi jídlo a v případě potřeby i ubytování. Podle dostupných informací však o podobném štěstí nemohou hovořit cestující, kteří měli v plánu cestovat z jiných letišť.
 
Od včerejšího dne byl obnoven provoz asi na třetině leteckých tras společnosti, přičemž bližší informace lze nalézt na jejích webových stránkách http://www.swissair.com . Nepříjemnou skutečností je fakt, že letenky Swissairu přestaly akceptovat některé partnerské aerolinky.
 
Podle aktuálních informací je zajištěn alespoň částečný letecký provoz společnosti pro měsíc říjen. Letenky, které nemohly být využity, lze přebookovat na jiný termín. Odpovědi na nejčastěji kladené otázky ohledně situace Swissairu naleznete (v němčině a v angličtině) na stránce http://www.swissair-od.ch/info/q&a.asp .
 
V důsledku teroristického útoku na USA se s finančními problémy potýkají i další letecké společnosti, z nichž nejvíce se hovoří o Sabeně. Té předvčírem belgická vláda přislíbila finanční pomoc, takže její lety jsou vypravovány podle běžného letového řádu.
 
(pen)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz