reklama

 
banan webhosting

Znojemské vinobraní

Již tradiční podzimní akce, Znojemské vinobraní, se uskuteční 14. a 15. září ve Znojmě. Jeho dějištěm bude opět takřka celé centrum města, především velká část městské památkové rezervace a její okolí.
 
Znojemské vinobraní se poprvé konalo v roce 1966. Z původní velkolepé kostýmové podívané a slavnosti burčáku a vína se v posledních letech rozvinulo i v programově nabitou přehlídku hudby, tance a zábavy. Předpokládá se, že i letos tato akce do Znojma přiláká desetitisíce návštěvníků z celé republiky.
 
Součástí akce je slavnostní průvod městem, který se koná v pátek večer a v sobotu odpoledne. Tvoří jej několik set postav v dobových kostýmech, nechybějí koně a řada atrakcí. Zlatým hřebem je manželský královský pár - Jan Lucemburský s Eliškou Přemyslovnou. Průvod je zakončen slavnostní scénou na hlavním pódiu.
 
K dalším atrakcím patří rytířské turnaje, historické tržiště s řemeslníky a prodejci nebo vojenské ležení. V sobotu večer vrcholí kulturní program tradičním ohňostrojem. A nesmíme zapomenout ani na další součásti akce: výstavu Znojemsko - zahrada Moravy a Hospodářskou výstavu.
 
Podrobné informace o této akci naleznete na adrese http://www.znojmocity.cz/vinobrani.php , na http://znojmocity.cz/vinobrani.php?id=online je pak připravován on-line přenos z celé akce.
 
(pen)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz