reklama

 
banan webhosting

Najděte vše, co hledáte

:Velmi často se na nás obracíte s prosbami o různé informace ohledně cestování, případně o rady, jak určité informace nalézt na dalších místech internetu. Ať už hledáte povšechné informace o jednotlivých zemích nebo třeba mapu určitého města, možná vám pomůže pár našich následujících tipů.
 
Množství hledaných informací je natolik velké, že je jen velmi těžké je přehledně uspořádat do nějakých katalogů - a už vůbec není možné, aby se vše dalo shromáždit na jednom jediném serveru. Nicméně vždy je nutné na některém začít...
 

 
Kde začít
 
Pokud vládnete pouze českým jazykem, pak (samozřejmě) doporučujeme začít u nás, tedy na http://www.bedekr.cz . Týká-li se vámi požadovaná informace konkrétní země, pak si prostě v levém menu vyberte kontinent, kde země leží, a poté přímo ji. U každé země naleznete základní mapu, kurs měny, obecné zeměpisné informace, odkazy na počasí v jednotlivých částech země i odkaz na podrobnou mapu. Nechybí ani přehled článků o této zemi, které u nás vyšly - a že jich už u většiny zemí je poměrně hodně.
 
Hledáte-li obecnější informaci, např. ceny benzínu ve světě, používané velikosti oblečení v různých částech světa, převody měr, vah apod., doporučujeme využít vyhledávání na Bedekr.cz. V prvním případě prostě zadejte do vyhledávacího okénka ""ceny benzínu"", ve druhém ""velikosti oblečení"" a ve třetím ""míry váhy"". K těmto informacím se dostanete i přes menu, nicméně vyhledávání je v řadě případů rychlejší.
 

 
V zahraničí
 
Umíte-li anglicky, pak se pro vás vynikajícím zdrojem cestovatelských informací o každé zemi může stát web http://www.lonelyplanet.com . I zde si nejprve můžete zvolit kontinent a poté požadovanou zemi.
 
Další variantou je použít některý katalog - např. http://www.yahoo.com , v ČR pak http://www.atlas.cz , http://www.seznam.cz , http://www.quick.cz apod. Podle naší zkušenosti je však daleko efektivnější využít takzvaných fulltextových vyhledávačů.
 
Pokud potřebujete najít např. mapu nějakého města, zjistěte si nejprve, jak se jeho jméno píše v angličtině. Postupů je několik, nejjednodušší je asi zamířit na http://www.bedekr.cz a zde využít buď odkazů na podrobné mapy (které jsou anglicky) nebo na počasí (které je česky, ale s anglickými názvy měst). Poté už jen zadáte do některého vyhledávače (naším oblíbeným je nyní http://www.google com ) slova +map +jmenomesta, např. tedy +map +sofia (hledáte-li mapu hlavního města Bulharska - Sofie). O výsledku se můžete přesvědčit zde http://www.google.com/search?q=%2Bmap+%2Bsofia&hl=cs .
 
Jen na vysvětlenou: ono znaménko plus znamená, že se slovo za ním musí na hledané stránce nacházet - my jsme tedy hledali všechny stránky, kde se nachází slovo map a Sofia. Můžete ovšem samozřejmě zkusit i jiné varianty, např. ""map of sofia"" - tedy hledání slovního spojení ""mapa Sofie"". A teď už zbývá jen mít trochu trpělivosti - pokud jste však podmínku hledání zadali dobře, měla by být vhodná stránka mezi prvními 10 - 20 výsledky.
 

 
Na závěr
 
Na internetu lze v současné době najít většinu informací potřebných k cestování - jde jen o to, vědět jak na to. Snad vám tento text alespoň trochu pomohl. A na závěr ještě jeden tip: Výborně uspořádaným zdrojem informací je i server About.com (odkaz na jeho cestovatelskou sekci je: http://home.about.com/travel/index.htm?PM=59_0218_T ).
 
(pen)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz