reklama

 
banan webhosting

Na kolik vás přijde návštěva Francie

Kdo by nechtěl vidět Eiffelovu věž, Vítězný oblouk, Notre Dame, ale třeba také Remeš nebo Lyon? Jistě, patrně takřka každý. Ale je tu zase ta otřepaná otázka - na kolik může taková návštěva Francie přijít?
 
Na úvod zopakujme, že místní měnou je frank. Levný oběd (na ulici) vás přijde v přepočtu na cca 150 Kč, v restauraci počítejte spíše s troj až čtyřnásobkem. Spropitné v restauraci bývá zvykem dát vždy, když jste spokojeni, obvyklá výše je 10 % z ceny jídla, ale někdy může postačit i pár drobných mincí. V obchodě zaplatíte po přepočtu za chleba cca 55 Kč, za 100 g sýra přibližně totéž, 1,5 litru limonády vás přijde asi na 40 Kč, litr mléka asi o 10 Kč levněji.
 
Za ubytování v levném hotelu v Paříži zaplatíte v přepočtu nejspíše okolo 1000 Kč za noc, hotel střední třídy přijde nejméně na 1 500 Kč za noc. Pokud si nebudete moc vyhazovat z kopýtka, můžete vyjít i s cca 1 200 - 1 400 Kč denně.
 
Na cestu si můžete vzít jak hotovost, tak cestovní šeky nebo platební karty. Pokud se budete chtít podívat po Francii, bývá zvykem pro kratší trasy využívat autobusy, pro delší pak vlaky. Autobusy jsou na kratší trasy ovšem výrazně dražší než vlaky, na delší je to naopak (rozdíl však nebývá velký). Pokud se rozhodnete využít vlastní řidičské umění, pak si nezapomeňte (obzvláště před jízdou do Paříže) natrénovat rychlé brždění a připravte se na nerváky při hledání místa pro parkování.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz