reklama

 
banan webhosting

Tři hodiny v LA

Tentokrát nás při cestě do USA provázela smůla. Nejdříve se kolegovi při vykládání z letadla zpozdilo zavazadlo, pak mě v Los Angeles podrobili celní prohlídce, následně jsem zjistil, že mi chybí docela důležitý lístek od immigration office a nakonec kolega poslal letadlem v tašce zapnutý mobil. No, a samozřejmě, uletělo nám letadlo.
 
Zpožděné zavazadlo v Los Angeles znamenalo, ž nestihneme odlet do Las Vegas. Poslední zbytky naděje nám sebrala moje celní prohlídka. Sympatická úřednice si mě vybrala jako podezřelou osobu: opravdu nevezet víc než 10 tisíc dolarů, ovoce ani jiné jídlo? Ne, vlastně - pití se nepočítá, že ne? A sladkosti? Vzpomněl jsem si na 3 musi tyčinky a při pomyšlení na pokutu 25 tisíc dolarů za dovoz zemědělských plodin do Států se mi zatajil dech. Prý sladkosti ani pití nevadí.
 
Půl hodiny po kontrole jsem vytáhl pas a hle - chybí v něm druhá půlka formuláře, který se vyplňuje při vstupu do USA. Ta půlka, která se odevzdává při odletu ze země - pro kontrolu, že jste tam skutečně nezůstali. A tak jsem se vracel k úřednici, tam mě nepustili, neb jsem již prošel zónou, kam ""není návratu"" - tudíž jsem musel na Celní, onu dámu popsat, oni ji najít, vysvětlit jí problém, ona hledat, přijít... Nakonec mi zařídila vypsání duplikátu, neb originál se nenašel.
 
Letiště v Los Angeles je trochu nepřehledné - mezi terminály jezdí shuttle (autobus), ale že byste se o tom někde dočetli, nebo že by snad byly všude k dispozici mapy letiště, to rozhodně nečekejte.
 
Když vám v LA zbyde trocha času (my jsme měli díky zmeškanému letu asi 3 hodiny), můžete se zkusit shuttlem G nechat bezplatně odvézt ke stanici metra Aviatition St (trvá to asi 15 minut, shuttle jezdí po 20 minutách). A odtud zelenou trasou směrem k pobřeží (testovali jsme to a nic moc, k pobřeží je stále daleko) nebo do centra (kdo bude mít více času, přestoupí na červenou trasu a může vyrazit do Hollywoodu). Jednosměrná jízdenka přijde na 1,35 dolaru, obousměrná (a v podstatě vlastně ""nepřetržitá"" s přestupy v rámci metra) na dvojnásobek.
 
Když se vám hodně zpozdí odlet (např. kvůli zmeškanému spoji), měli byste dostat voucher na občerstvení - my jsme si za takto získaných 2 x 15 $ nakoupili pití (jen nealko, bohužel) sendviče a tachos s omáčkou, ale klidně je můžete utratit třeba u MacDonalda.
 
Šťastnou cestu!
 
Petr Mandík


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz