reklama

 
banan webhosting

Florencie nádherná...

: Někdy to asi přijde na každého: Prochází na dovolené už desáté město, obdivuje dvacátý barokní kostel, třináctou gotickou věžičku a osmnácté veledílo neznámého autora. Výlet se mění v nudu. A pak - najednou - šok! Město, které vás okouzlí. Přesně taková je italská Florencie.
 
Prohlídku města bývá zvykem začít na Piazzale Michelangelo, náměstí s kopií sochy Davida, ze kterého je nádherný rozhled na celou Florencii. A pak už se nechejte vysadit u Dómu - u stavby, která vám může vyrazit dech. Vyvedená ve třech odstínech mramoru (bílá, zelená, růžová) se majestátně vypíná na Piazza del Duomo. Pokud budete mít čas, pak můžete vystoupit na kopuli a kochat se nádherou města.
 
: Od Dómu zamiřte na Piazza d. Signoria se známým Palácem Vecchio s muzeálními expozicemi, Neptunovou fontánou a řadou dalších soch. Cestou k Mostu zlatníků (který je doslova poset zlatnickými krámky) projdětě Galerií a hlavně se nezapomeňte stále rozhlížet - na sochy, na pouliční umělce, přes řeku.
 
Víc než povídání snad řeknou fotografie. Víc než jakékoli čtení řekne samotná návštěva města - k vidění je tu koneckonců mnohem víc, než má smysl v krátkém článku popisovat: Pevnost, řada zdobených kostelů, parků i starých paláců. A pokud se odhodláte vytáhnout paty za brány města, pak nezapomeňte, že se ocitnete na pravém nefalšovaném toskánském venkově - se spoustou vinic a vinných sklepů.
 
:
 
(pen)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz