reklama

 
banan webhosting

Zase jedny Benátky

Téměř v každém státě světa najdete město, které se honosí přirovnáním s italskými Benátkami. Často si dokonce dělá nárok i na větší region, než pouze na stát. Najdeme tak např. Benátky severu, východu apod. Jedním z napodobovatelů je i francouzské město Annecy (čteno Anesy).
 
:Tomu sice stačí pověst pouze francouzských Benátek, zato mu jde to napodobování velice dobře. Samozřejmě s řadou drobných odlišností - místo vody slané je použita sladká varianta, analogicky místo moře jezero a najdeme zde také podstatný rozdíl ve velikosti. Francouzská "napodobenina" je totiž daleko menší a tím možná i hezčí. Městečko s pouhými 55 tisíci obyvatel, ležící v severní části Savojských Alp u stejnojmenného jezera, má totiž daleko lidštější podobu, vše je lehce dosažitelné pěšky a díky horským masívům v okolí vám v létě kromě nádherného panoramatu nabízí i velmi příjemné klima.
 
Samozřejmě velikosti města je úměrný i počet a významnost jednotlivých památek, ale i tak je zde řada míst, které stojí za zhlédnutí. Jako první jsou to určitě malebné uličky protkané sítí obchodů a kavárniček a také samotné jezero Annecy, které je napájeno z podzemního pramene v hloubce 80 m a z něhož pak vytéká říčka Thiou. Ze stavebních památek si pak rozhodně nenechejte ujít zámek Palais de l'Isle ležící na malém ostrůvku přímo v městě, katedrálu St.-Pierre (na flétnu zde hrával např. J. J. Rousseau a zde také nalezl svoji o 16 let starší družku což bylo na tehdejší dobu neslýchané). Nad městem pak leží hrad (bývalé sídlo savojských hrabat) a bazilika salesiánů (Basilique de la Visitation). Z obou těchto míst se naskýtá nádherný pohled na město. Vlastní návštěvu města pak můžete doplnit projížďkou lodí po jezeře a nebo si vyjet lanovkou na nedaleký vrchol Mont Veyrier.
 
Samozřejmě takové malé městečko asi nebude vaším hlavním cílem při návštěvě Francie, ale např. při cestě do Alp za lyžováním nebo na riviéru se jedná o ideální místo na drobnou zastávku.
 

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz