reklama

 
banan webhosting

Zábava na Rhodosu

: Na ostrově Rhodos a v jeho stejnojmenném hlavním městě je opravdu krásně. Rhodos jako město je neuvěřitelně hektické zábavní centrum, kde dopravní zácpy a zábava začíná tak kolem 21 hodiny a celý tento chaos končí okolo druhé ranní.
 
Opravdu zajímavá je cesta v těchto večerních a nočních hodinách z centra dolů do přístavu - pořád je co sledovat. Od pirátských barů včetně nezbytného papouška, přes fan-kluby různých hvězd popu včetně božského Elvise, až po přístav, kde rozmanitost různých plavidel vyráží dech. Samozřejmá je i přítomnost řeckých válečných lodí, které svou majestátností budí skutečný respekt.
 
Přístav je zároveň i domovem opuštěných koček a uprostřed přístavního mola je vybudován tzv. "Kočičí dům", kde se různí dobrovolníci starají o opuštěné kočky... Pokud tam zavítáte, můžete rovněž přispět na obživu těchto věčně hladovějících, ale nesmírně vděčných tvorů. A z přístavu to už je opravdu jenom krůček do starobylé a památkově chráněné oblasti města Rhodos, kde se můžete procházet minulými stoletími a vnímat fascinující duch tohoto starého města.
 
O městu Rhodos je známá skutečnost, že se u něj střetávají dvě moře: Egejské moře a Středozemní moře. Toto rozhraní je značně zřetelné i vizuálně. Zatímco Egejské moře je neustále v živelném pohybu, což znamená že za podpory stálého větru žene své vlny někdy mírné, jindy bouřlivější neustále do břehů a pláží severozápadní části města, Středozemní moře, které "oblizuje" severovýchodní část, je vlastně ve stálém klidu a na jeho plážích je "sahara".
 
Je to zvláštní pocit tento jev pozorovat, který je obzvláště zřetelný, pokud jej sledujete z prostoru okolo dalšího zajímavého objektu - mořského akvária, umístěného přímo na pobřeží nad tímto mořským rozhraním. Však také ten, kdo se nerad na sluníčku "peče"volí raději Větrnou pláž egejského moře. Z centra města je to na tyto rozdílné pláže stejně daleko - asi tak 10 minut klidné chůze. Ale ať se vydáte kterýmkoliv směrem, vždy je cestou kolem spousta obchodů a obchůdků, můžete se levně najíst co hrdlo ráčí od typicky řecké kuchyně přes italské specialitky až po "čínu". Tady opět platí, že bez předplacené polopenze je to rozhodně lepší už jen pro ten neskutečně obsáhlý výběr chutí a nabídka nápojů je od čerstvě "vyšťavených" ovocných či zeleninových produktů až po klasické nápoje na každém rohu a pro x druhů chutné zmrzliny si můžete odskočit třeba i o půlnoci - všude je většinou otevřeno.
 
Pro ty, kteří si chtějí přes den odpočinout a chytat bronz a pak se vydat za večerní zábavou a tancem, je ubytování v centru města ideální...pro ty ostatní, kteří mají "večerku" před půlnoční hodinou. Mohu je ujistit, že hned tak neusnou. Pokud si přečtete související články, bude vám jasné, že na Rhodosu si musí každý přijít na své. A na ostrov KÓS to odsud je pouhé 2 hodiny plavby a takový jednodenní výlet určitě stojí za ty další nové zážitky, které se už nemusí opakovat a let na Rhodos trvá jen něco přes dvě hodinky.
 
Zgy (soutěžní příspěvek, f300)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz