reklama

 
banan webhosting

Protiklady turecké riviéry

: Jižní pobřeží Turecka by se dalo charakterizovat jako jedno velké staveniště. Všude se staví a buduje, ale máloco je dokončeno. Za naší návštěvy stály u silnice chýše, do kterých bych neumístila ani dobytek, protože bych se obávala, že na něj spadnou, ale bydleli tam lidé. Na druhou stranu honosné hotely, upravená městečka a krásné pláže.
 
Velmi mne upoutala tržiště. Dostasne se tu úplně všechno, ale člověk si to nemůže v klidu prohlédnout. Jakmile jsem se přiblížila k nějakému stánku, okamžitě přiběhl prodejce a začal mi vše nabízet a nedal pokoj dokud jsem si něco nevybrala. O ceně jsem musela smlouvat, ale výsledek byl opravdu výhodný. Pak následovalo lamentování prodávajícího, jak na tom všem prodělal, ale vzápětí mi nabízel další zboží. Bylo to pro mne opravdu nezviklé, ale zábavné.
 
Pro nás nepochopitelné je i chování turecké rodiny na pláži. Koupat se chodí pouze muži s dětmi, ženy sedí zahalené pod slunečníkem a vše pouze pozorují nebo opatrují ratolesti. Dovolená v Turecku mne opravdu nadchla - nezvyklé zážitky, teplé moře i zajímavá kuchyně.
 
Iva Malá (soutěžní příspěvek)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz