reklama

 
banan webhosting

Vzhůru do Disneylandu

17. července roku 1955 otevřel první Disneyland své dveře světu s následujícím věnováním: ""Všichni, kdo na toto příjemné místo přijdou, jsou srdečně vítáni"". Pravdou rozhodně je, že Disneyland není jen pro děti.
 
: Disneyland je vaše země. Tady můžou dospěli věřit na minulý život a mládež zde může poznat objevy a naděje budoucnosti. Disneyland je věnovaný nápadům, snům, představivosti a skutečnosti.
 
Walt Disney představivostí vynikal: jednoho dne seděl v parku, jedl oříšky a pozoroval své dvě dcery při jízdě kolotoči. Mezi tím, co tam tak sám sedí a cítí se nějak vyřazen z radovánek svých děti, pomyslí si, že by měl postavit něco na způsob rodineho parku, kde by se mohli rodiče a děti radovat dohromady.
 
Když začal Disney sestavovat svůj vlastní tým pro tento projekt, zafixoval si, že park rozhodně musí stát za podívanou. Začal s pozorováním okolí a především toho, co člověk nemůže normálně dělat.
 
Rozhodl se skoncovat s nedbalostí špatně zařízených parků, s nepřátelskými dozorci. Disneyland musí vypadat úplně jinak. Musí být živý a vše tam musí mít souvislost, jako z pohádkové knížky nebo z filmu. A atrakce by měly být Disneyho jedinečností.
 
Neměla by chybět pěkná krajina, široké ulice a mnoho míst k uklidnění. Dobré jídlo, přehlídky, prohlídky a veřejný výstup Disneyho figurek, to všechno by k tomu mělo patřit.
 

 
Co tam najdete
 
Pohled na první park začíná zámkem - středem celého parku; okolo něj se všechny země shromážďují do tvaru hvězdice.
 
Třeba Fantasyland (země fantasie) domov Sněhurky, Petra Pana, a dalších Disneyho figurek; Frontierland, jedna kapitola z vyprávění Divokého západu. Adventurland, s exotickým a tropickým regionem světa, a také budoucnost - Tomorrowland, kde chce Disney ukázat nápady, tvořivost a koncepty budoucnosti.
 
První Disneyland se otevírá roku 1955 v Anaheimu, v Kalifornii a je okamžitě oceněn úspěchem. Když Walt Disney 16. prosince 1966 umírá, popisuje ho Los Angelsky deník Times v hluboké posmrtně vzpomínce jako Aesopa s kouzelným štětcem, Hanse Andersena s kresleným filmem... Žádný člověk v showbusinessu nezanechal tak velké dědictví jako Walt Disney.
 
V roce Disneyho smrti bylo založeno Disney studio. To pokládá roku 1971 základní kámen pro Walt Disney World Resort v Orlandu na Floridě - s Magickým královstvím a od 1. října 1982 i s Epcot Centrem zaměřeným na budoucnost našeho světa.
 
V roce 1983 byl v Tokyu založen první japonský Disneyho zábavný park, v 90. letech i park v Marně-la-Vallée (Francie).
 

 
Main Street,U.S.A.
 
Když procházíte na Main Street, U.S.A., ocitnete se v malém americkém městě na rozhraní století. Nechte se povozit prvním automobilem nebo starým anglickým dvouposchoďovým autobusem. Můžete si vychutnat klapot koňské bryčky. Tento skvost je skutečně poháněn koňskou silou. Nechybí ale ani přátelské troubení prvního automobilu, překrásné melodie z dobrých starých času, jeden celý svět, který vás dostane do dobré nálady.
 
Milá vůně, která přichází z trouby, čokoládové koláče od Cookie Kitchen a vůně pražené kukuřice dostihnou váš nos. Můžete obejmout Mickey Mouse, škádlit se s tygrem nebo podat ruku Plutovi.
 
U Casey`s Corner dostanete ten nejlepší hot dog, který v této části Antlantiku existuje. Pokud ale dáváte přednost sladkostem, tak si můžete vybrat velkou porci zmrzliny s ovocem u Gibson Girls Oce Cream Parlor.
 
K obědu si můžete zajít do Platza Garden Restaurant, kde můžete zkusit jedinečnou francouzskou kuchyni. Walt Disney nabízí i americké restaurace, s intimní atmosférou a typický americkou kuchyní. Běžte na roh Market Street a Main Street, zde naleznete House Deli. Regály plně konzerv, kávové mlýnky a troubu na dřevo, dávají tomuto malému obchodu s potravinama klidnou, staromódní podobu.
 
Na konci vaší procházky můžete ochutnat popcorn od amerických hochů nebo koupit jeden z balónů Mickey Mouse, Minnie nebo Winnie.
 
Andrea Špinarová (Soutěžní příspěvek, f200)


 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz