reklama

 
banan webhosting

Maroko se stane rájem turistů

: Šest nových přímořských turistických center chce ve spolupráci se soukromými investory vybudovat marocká vláda. Celkové náklady se mají pohybovat na úrovni 5,2 miliardy amerických dolarů, přičemž polovinou přispěje státní pokladna. Od projektu si vládní úředníci slibují lepší využití přírodního i kulturního dědictví země.
 
Maroko se může pyšnit nejen nádherným pobřežím, ale také zasněženými vrcholky hor, malebnou pouští nebo starobylými stavbami. Připomeňme např. Tour Hassan, nedokončený minaret velké mešity v Rabatu, zbytky starobylého města Sala (Chella) nebo malebné přístavní město Casablanca.
 
O investice v Maroku již projevili zájem představitelé velkých mezinárodních hotelových řetězců. Nová centra, z nichž 3 by se měla nacházet na pobřeží Středozemního moře a 3 u Atlantského oceánu, by měla disponovat kapacitou až 140 tisíc lůžek oproti současným 90 tisícům. V roce 2010 by měla na marocké území přilákat 10 milionů turistů (přičemž loni jich byla asi čtvrtina).
 
Marocká vláda to zjevně s turistickým průmyslem myslí vážně: již vloni totiž nabídla firmám, které do něj investují, nezanedbatelné výhody. K těm patří například i 5 let daňových prázdnin.
 
(pen)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz