reklama

 
banan webhosting

Autobusem do Řecka

Je to již několik let, co jsem jela s celou rodinou na 14denní dovolenou do Řecka. Jeli jsme autobusem značky Karosa.Měl klimatizaci a připadal nám velmi prostorný. Vyjížděli jsme z Liberce - měli jsme dva řidiče aby se mohli po určitých kilometrech střídat.
 
Jeli jsme směrem na jihovýchodní Moravu. Hranice se Slovenskem jsme překonali bez problémů.Pak jsme čekali na odbavení mezi Slovenskem a Maďarskem.Čím jsme jeli více na východ tím se měnila mentalita lidí a klesala jejich životní úroveň.Což bylo vidět i na jejich způsobu života a bydlení.Dále jsme pak čekali na hranicích mezi Maďarskem a Rumunskem. Rumunsko si pamatuji jako špinavou a chudou zemi, až mi těch lidí bylo líto.
 
Když jsme přijížděli k jejich hranicím, příkopy podél silnic byly plné odpadků.Ale odbavení bylo opět bez problémů. Když jsme jeli uvnitř státu, na křižovatkaách stály děti, brzdily dopravu a žebraly od lidí peníze.A když jim někdo nechtěl toto poskytnout, začaly házet do skel aut kameny.
 

 
Praní koberců
 
Rumunsko jsme viděli v celé své ""kráse"" jelikož jsme ho jeli přes den. A ještě taková malá kuriozita, která nás všechny pobavila.Rumunští občané, když chtějí prát koberce tak je rozloží na silnici a když vidí, že jede nějaké nákladní auto nebo autobus tak si připraví kýbl s vodou a těsně před tím na něj vylijí tu vodu a automobil ho přejede.Tu vodu z něj znovu vytlačí.
 
Pak přišly osudové hranice mezi Rumunskem a Bulharskem.Jeli s námi ještě teta, strejda a bratránci.Všichni byli zkontrolováni bez problémů, jen tetě se ztratil pas. A oni si jí tam chtěli nechat.Ale nakonec se ten její pas našel. Spadl na zem pod stůl, když ty ostatní celník kontroloval.
 
A my pak mohli pokračovat dále. Jenže moc daleko jsme nedojeli,protože jsme museli čekat na trajekt aby nás převezl přes Dunaj. Přes řeku to trvalo asi jen 15 minut a pak jsme přijeli k bulharským hranicím.
 

 
U cíle
 
Ještě nás čekaly hranice hulharsko-řecké a pak už cesta ubýhala strašně rychle.Za chvíli bylo vidět moře. V autobuse jsme sice seděli asi 35 hodin, ale ta touha vidět jiný kraj a jiné lidi.Byl to nezapomenutelný zážitek. Hned jsme se ubytovali.Se sestrou jsme pospíchaly k moři.
 
V době naší návštěvy tu bylo velmi levné ovoce. Velký výběr a vše po celou dobu čerstvé.V takovém horku bylo ovoce i příjemně osvěžující.Třeba melouny se kupovaly tak kolem 10 kg a v přepočtu kilo vycházelo asi na 2Kč. Navíc tu funguje zajímavá služba: dodávky s ovocem jezdí kolem hotelů, takže se s tím nemusíte tahat z města.
 
A místa k navštívení? Však to znáte: hora Olymp nebo blízká Paralia Katariny,Thesalonica, Atény. Máte-li zaplacený pobytový zájezd, pak se tyto okružní výlety samozřejmě platí zvlášť...
 
Kateřina Fořtová (soutěžní příspěvek, f100)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz