reklama

 
banan webhosting

Na kolik vás přijde návštěva Rakouska

Země našich jižních sousedů byla po 89. roce pro řadu obyvatel tehdejšího Československa prvním setkáním s dosud jen tušenou "západní cenovou realitou". V následujícím příspěvku rovněž nebudeme opěvovat krásu Alp ani kulturní zážitky, které současné Rakousko nabízí, ale zaměříme se na druhou stránku věci - na kolik vás přežití v Rakousku přijde.
 
Na úvod zopakujme, že místní měnou je šilink. Levný oběd (na ulici) vás přijde v přepočtu na cca 200 Kč, v restauraci počítejte spíše s trojnásobkem. Spropitné v restauraci se očekává mezi 5 a 10 % z ceny jídla, drobné očekávají i portýři v hotelu a taxikáři (ti rovněž cca 10 % z ceny). Za chleba v obchodě dáte (po přepočtu) cca 50 Kč, za 100 g sýra cca 50 Kč a za 1,5 litru limonády cca 40 Kč.
 
Za ubytování v levném hotelu zaplatíte v přepočtu zpravidla přes 500 Kč za noc, spíše ale počítejte s dvojnásobkem, hotel střední třídy přijde pro 2 lidi (dvojlůžkový pokoj) minimálně na 2 800 Kč za noc. Pokud si nebudete moc vyhazovat z kopýtka, můžete vyjít i s cca 800 - 1 200 Kč denně. Pokud jedete lyžovat na sjezdovkách, připočtěte cca 500 Kč na denní permanentku.
 
Na cestu si můžete vzít jak hotovost, tak cestovní šeky nebo platební karty. Výměnný kurs pro hotovost je zpravidla méně výhodný než u šeků. Pokud se budete chtít podívat po Rakousku, pak o autobusové dopravě se traduje, že je pomalejší a méně pohodlná než železnice, která je ovšem na oplátku zase dražší.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz