reklama

 
banan webhosting

Těžké cesty sněhem

I když zimní sportovní sezóna pomalu končí, nejchladnější roční období ještě svou vládu zcela nevzdává. Od pondělí si zažívá své problémy se sněhem severovýchod Německa, od včerejška i horské části Olomoucka. Dobré zprávy naopak přicházejí z Maďarska a z Podkarpatska, kde již ustupují povodně.
 
V Německu je sněhem a náledím na silnici nejvíce postiženo Meklenbursko-Přední Pomořansko a Braniborsko. Příslušná policejní ředitelství zaznamenala v důsledku náledí výrazný nárůst dopravní nehodovosti. Dalším problémem je celkové zpomalení dopravy na postižených silnicích a vznik dopravních zácp. To by se již v těchto okamžicích nemělo týkat hlavních tahů, na kterých začali okamžitě pracovat silničáři.
 
V Předním Pomořansku vytvářel vítr na náledí sněhové jazyky, silnice na pobřeží Baltu a na ostrovech Rujana a Usedom byly v posledních dnech z velké části neprůjezdné. Silnice ve Šlesvicku-Holštýnsku se také teprve vzpamatovávají z pondělní sněhové nadílky.
 
K normálu se vrací hromadná doprava, která v pondělí zkolabovala mj. v Bergenu, v Rostocku nebo v Stralsundu. Aktuální počasí a jeho předpověď pro Německo naleznete na adrese http://www.news.de/news.de/ExternalNeu/Container/CNews/ v levém menu pod položkou Wetter.
 

 
Dobré zprávy
 
V noci na včerejšek i během dne znepříjemňovaly řidičům život sněhové přeháňky také v horských okresech Olomoucka. Všechny cesty by však měly být sjízdné.
 
A když už jsme u počasí a jeho následků: v posledních dnech je konečně hlášen ústup záplav z Podkarpatska a ze severovýchodu Maďarska. Celkové škody zatím nebyly vyčísleny, návrat k normálu si ale zjevně vyžádá řadu měsíců.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz