reklama

 
banan webhosting

Jarmark a katakomby

Tábor je jedním z nejzajímavějších měst v jižních Čechách. Přijíždí sem mnoho návštěvníků, nejčastěji z Německa, Rakouska a Polska. Nejvíce jich tu potkáte v odbdobí září a října. A to proto, že se tu konají Táborská setkání. Za zmínku ovšem stojí třeba i hrad Kotnov...
 
Pokud byste se chtěli jet podívat do Tábora, tak byte neměli zapomenout navštívit Kotnov. To je hrad, který tam postavili husité. Nyní slouží jako muzeum, ve kterém jsou vystaveny oděvy, zbraně atd. Muzeum má celkem tři patra, ale vy můžete zamířit i na věž, odkud je vidět překrásně celé město.
 
Dále byste měli navštívit Husitské muzeum, které se nachází přímo na Starém městě vedle infocentra. Ke každé prohlídce je přidělen průvodce. S jeho výkladem se vám návštěva bude jistě líbit. (Být vámi, jdu tam oblečena velice na lehko. Bývá tam opravdu teplo). Ještě před vstupem do muzea se nachází katakomby. Ty jsou prokopány pod celým Táborm. Je to také velice zajímavé (opět můžete jít s průvodcem).
 
Ale nejzajímavější jsou podle mého názoru již zmíněná Táborská setkání. Vstup je sice trošku dražší (přibližně 200 Kč pro dospělé), ale vstupenka platí na celý víkend. Program začíná v pátek. To je na náměstní ohňostroj. A pokračuje v sobotu a v neděli (koncem září nebo začátkem října - do toho letošního tedy ještě zbývá nějaký ten čas), kdy se konají jarmarky, trhy, jsou otevřené hospůdky, kde se hraje starověká hudba. Je to opravdu krásné.
 
Katka Němcová (soutěžní příspěvek, f100)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz