reklama

 
banan webhosting

Lyžařská sezóna pomalu končí

Oteplení na konci minulého týdne, déšť o víkendu, ani teploty v prvních dnech týdne tohoto nesvědčí příliš sněhu na našich horách. Zdá se, že lyžařská sezóna pomalu končí. Před víkendem vám nabízíme pohled na české a slovenské hory a dva užitečné odkazy.
 
Několik centimetrů čerstvého sněhu hlásí jen na Šumavě Špičák (4 cm), v Orlických horách Deštné (2 cm), v Krušných horách Klínovec (8) a v Jeseníkách Praděd (5 cm) a Červenohorské sedlo (4 cm). Asi 10 dalších středisek uvádí 1 centimetr nového sněhu. Co je však podstatné, je skutečnost, že celkově již je sněhu málo a většinou je těžký a vlhký, místy pak zmrzlý. Pokud vás zajímá, kde se ještě lyžuje a jaké vleky jsou v provozu, zamiřte na stránku http://www.ceskenoviny.cz/snih.html#37 , která na začátku přináší sněhové zpravodajství a na konci popis konkrétního stavu v jednotlivých horských střediscích.
 
O poznání lepší se zdá být situace na slovenských horách, byť i zde sněhu kvapem ubývá. Pokud vás zajímá přesná situace v jednotlivých střediscích, zamiřte na adresu http://www.holidayinfo.sk/ , vyberte si příslušnou lokalitu na mapě a v levém menu zvolte položku ""aktuální informace"". Dozvíte se nejen to, jaká je tu nyní sněhová pokrývka, ale rovněž třeba informaci o počtu vleků v provozu.
 
(pen, dom, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz