reklama

 
banan webhosting

Snadné volání ze zahraničí

V pondělí jsme se na Bedekru věnovali možnostem volání ze zahraničí do ČR prostřednictvím mobilních telefonů. Od zítřka se však v této oblasti stane velká změna: i RadioMobil totiž umožní majitelům svých předplacených karet takzvaný plný roaming - tedy jak přijímání hovorů, tak i volání ze zahraničí. Tuto možnost přitom až dosud měli v oblasti předplacených karet v ČR pouze zákazníci EuroTelu.
 
Volání z Twistu je možné dvěma způsoby - podle země, ve které se nacházíte. Tam, kde partneři RadioMobilu využívají technologii CAMEL, bude volání velmi snadné a v podstatě se nebude lišit od volání uvnitř České republiky. Tam, kde zatím CAMEL není (což je zatím většina zemí, protože se RadioMobil chlubí v této oblasti spolu s německou sítí D1 prvenstvím), bude nutno využívat takzvaného zpětného volání (to nyní využívá i předplacená karta Go EuroTelu).
 
Při využití zpětného volání je nutno ""vytočit"" číslo: **111*číslo volaného účastníka v mezinárodním formátu# (číslo v mezinárodním formátu se dvěma nulami na začátku). Po chvíli se na displeji objeví zpráva: ""Cekejte na zpetne volani"" a během dalších 5 - 10 vteřin zavolá systém zákazníkovi zpět a provede spojení s volaným číslem.
 
Za příchozí hovory zaplatíte částky shodné s cenou mezinárodních hovorů z domácí sítě (Paegas), za odchozí hovory pak platíte jednak za sestavení hovoru, jednak za provolaný čas. Za minutu hovoru přitom zaplatíte mezi 30 a 200 korun (podle toho, odkud a kam voláte), při volání do ČR mezi 30 a 110 Kč.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz