reklama

 
banan webhosting

Na kolik vás přijde návštěva Španělska

Na úvod zopakujme, že místní měnou je peseta. Ceny jsou tu ve srovnání s ostatní Evropou relativně mírné (samozřejmě nelze srovnávat s cenami v ČR). Levný oběd (na ulici) vás přijde v přepočtu na cca 150 Kč, v restauraci počítejte spíše s dvoj až trojnásobkem. Hlavním jídlem dne je právě oběd, pro který nastává čas mezi půl druhou a 16. hodinou odpolední, obvykle lehčí večeři bývá zvykem jíst okolo 22. hodiny. Spropitné v restauraci dát můžete a nemusíte, pokud se rozhodnete pro, stačí dát částku okolo 5 % z ceny jídla. V obchodě zaplatíte po přepočtu za bílý chleba cca 30 Kč, za 100 g sýra přibližně totéž, 1,5 litru limonády vás přijde asi na 40 Kč.
 
Za ubytování v levném hotelu zaplatíte v přepočtu minimálně 300 Kč za noc, spíše ale počítejte s dvojnásobkem, hotel střední třídy přijde na 800 až 1 500 Kč za noc. Pokud si tedy nebudete moc vyhazovat z kopýtka, můžete vyjít i s cca 600 - 1 000 Kč denně.
 
Na cestu si můžete vzít jak hotovost, tak cestovní šeky nebo platební karty. Cestovní průvodci doporučují při nakládání s penězi velkou opatrnost, protože se turisté často stávají obětí pouličních zlodějů. Pokud se budete chtít podívat po Španělsku, doporučuje se autobusová doprava, která je levnější a s hustší sítí než železnice.
 
(pen, zahr)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz