reklama

 
banan webhosting

Více sněhu o víkendu

Jestliže minulý týden byl ve znamení na zimu poměrně vysokých teplot, nyní přichází opět ochlazení. Na víkend je pro střední a vyšší polohy naší země hlášeno sněžení, takže se snad opět trochu zlepší kvalita sněhové pokrývky na našich horách.
 
Pokud začnete zjišťovat, v jakém stavu je sněhová pokrývka na horách nyní, dospějete k nijak povzbudivým závěrům. Sníh je několik dní starý, většinou namrzlý nebo naopak vlhký. Úplně bez sněhu horská střediska ovšem zpravidla nejsou - výška sněhové pokrývky se většinou pohybuje mezi 5 a 30 centimetry.
 
Nižší polohy jsou nyní po celé Evropě (až po křivku spojující západní Finsko a východní Ukrajinu) bez sněhu, naopak o horách lze prohlásit, že většina středisek je v plném provozu, byť tu sněhové podmínky často také nejsou ideální. Přehled stavu sněhové pokrývky v evropských horských střediscích naleznete zde: http://www.skiresort.de/deutsch/schnee3.htm , pokud byste mířili dále do světa, můžete navštívit tuto stránku: http://www.skiresort.de/deutsch/schnee2.htm .
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz