reklama

 
banan webhosting

Obleva, déšť se sněhem

Po posledním víkendu, kdy se sněhové podmínky zřejmě nejvíce přiblížily představám milovníků zimních sportů, přichází obleva. Zatímco v neděli večer pršelo většinou jen v nížinách, v pondělí a v úterý se již dešťové srážky nevyhnuly ani horám. Sněhu kvapem ubývá.
 
Včera byla zřejmě z českých hor nejnepříznivější situace na Šumavě. Dopoledne pršelo, sněhu (navíc mokrého) ubývalo a teploty byly relativně vysoko nad nulou (Zadov hlásil 3 - 4 stupně Celsia, Špičák 1 - 2 stupně). Nejchladnější počasí hlásily Jeseníky (0 až -4 stupně).
 
Předpověď na dnešek ani na následující dny nedává příliš důvodů k optimismu. Ve všech horských střediscích by se měly teploty pohybovat nad nulou (nejpříznivější rozpětí maximálních denních teplot je přitom na dnešek hlášeno pro Praděd (0,+5)), přičemž maximem by leckde mohlo být až u 8 stupňů. Informace o předpovědi pro nejdůležitější horská střediska naleznete zde: http://www.meteopress.cz/ .
 
Přesto, že sněhu ubývá, zatím je ho z většiny horských středisek hlášeno mezi 20 a 80 centimetry (Pec pod Sněžkou 40, Špindlerův Mlýn - Medvědín 75, Boží Dar 40, Bedřichov 50, Lysá hora 55, Pustevny 50, Praděd 90, Deštné v Orl. horách 40, Špičák na Šumavě 40, Zadov 22). Aktuální stav (nejen výšku pokrývky, ale i základní informaci o její kvalitě) naleznete např. na: http://iglobe.idnes.cz/pocasi.asp?pocasi=snih_cr .
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz