reklama

 
banan webhosting

Ideální zima

Dva až deset centimetrů nového sněhu napadlo za víkend na českých a moravských horách. Sněhové podmínky nejsou sice úplně ideální (sjezdovky jsou vzhledem k dosavadním relativně nízkým srážkám stále ještě místy zledovatělé), ale už k tomu nemají tak daleko.
 
Horská střediska hlásí velký zájem lyžařů. Na konci minulého týdne bylo ještě volněji např. na Vysočině, o víkendu se však i sem vydalo množství milovníků zimních sportů. Byť jich ani zdaleka nebylo tolik, jako ve vyhlášených střediscích v Krkonoších. A to i přesto, že je tu výrazně levněji.
 
O víkendu byla v provozu naprostá většina všech vleků ve všech horských střediscích v ČR. Jak už bylo zmíněno výše, na mnohých místech padal další sníh, takže se nyní sněhová pokrývka např. v Beskydech pohybuje mezi 27 a 65 centimetry, v Javorníkách od 25 do 35 cm, v Jeseníkách od 35 do 90 cm, v Jizerských horách od 25 do 60 cm, v Krkonoších od 30 do 90 cm, v Krušných horách 30 - 65 cm, v Orlických horách 22 - 50 cm, na Šumavě 30 - 50 cm a na Vysočině 30 - 40 cm.
 
Také ve většině evropských středisek je sněhu dost. Bližší podrobnosti o nich (a řadu dalších odkazů) naleznete v článcích, na něž odkazujeme pod tímto textem.
 
(pen, dom)

 
Zařazeno v sekci:
 

 
 
 
 Naše tipy 
 
reklama

reklama

 
TOPlist
NAVRCHOLU.cz